Po i humb zgjedhjet evropiane, Macron thërret zgjedhje parlamentare në Francë

E publikuar: 09/06/2024 21:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidenti Emmanuel Macron ka thënë se po shpërndan parlamentin dhe po bën thirrje për zgjedhje të reja pas performancës së Frontit Kombëtar të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane.

Ai ka kërkuar që zgjedhjet parlamentare të mbahen më 30 qershor dhe 7 korrik, ka raportuar BBC.