Plagosën me thikë në gjoks bashkëatdhetarin e tyre, arrestohen 2 vëllezërit shqiptarë në Itali

E publikuar: 11/05/2024 22:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët italianë mbrëmjen e djeshme (10 maj), pas një sherri me bashkëatdhetarin e tyre në Parma.

Mediat italiane shkruajnë se dy vëllezërit të moshës 40 dhe 32 vjeç goditën me thikë në gjoks një 33 vjeçar shqiptar. Ky i fundit u transportua në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Dy vëllezërit u dërguan në paraburgim ku u është komunikuar akuza për tentativë vrasje. Sherri më pas u ndërpre me ndërhyrjen e policisë, të cilët ndaluan përshkallëzimin.