Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

15.10.2021 16:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

“Capital Gymnasium” në kryeqytetin kinez, i cili është ndërtuar 53 vjet më parë, do të presë provat e “Asian Open” për patinazhin dhe etapën kineze të Kupës së Botës për skiimin “short track”, dy evente provë për Pekin 2022, përcjell “Xinhua”.

Drejtori operativ i stadiumit, Ding Dong, deklaroi se të gjithë atletët e huaj të patinazhit artistik, trajnerët, arbitrat dhe zyrtarët e “International Skating Union” dhe të “Asian Skating Union” kanë mbërritur në kryeqytetin kinez, për të marrë pjesë në seksionet e nxehjes në pistën e akullit.

“Kujdesi me masat anti-Covid është një ndër pikat kryesore të këtij kompeticioni”, -shpjegoi Ding, i cili shtoi se atletët dhe pjesëmarrësit në lojëra nuk do të futen në karantinë pas mbërritjes në “Capital Gymnasium”, por duhet të dorëzojnë një test molekular negativ dhe duhet të mbajnë një maskë të tipit N95. Këtë vit, garat do të jenë pa spektatorë.

Sipas Ding, në “Asian Open” për patinazhin, që do të zhvillohet nga 14-16 tetor, kanë mbërritur 32 atletë nga nëntë vende dhe rajone të ndryshme të botës. Për Kinën, do të garojnë Sui Wenjing e Han Cong.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Mbi 600 automjete me hidrogjen do të përdoren në Zhangjiakou për Olimpiadën Dimërore të Pekinit

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

Ganezja: Më martoi për letra, shqiptari do të më marrë fëmijën

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

E konfirmon Milani: Kjaer mungon gjysmë viti

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

Lajmi i fundit: Adriana Matoshi e përfundon me sukses operimin

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

“E humbe fitoren, na zhgënjeve”, shpërthejnë komentet ndaj Donaldit pas afërsisë me Beatrixën

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit