Pas zënkës me bashkëshorten, 29-vjeçari vret vjehrrin e tij 80-vjeçar

E publikuar: 11/08/2022 21:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Artës në Greqi, ku dhëndri ka qëlluar 4 herë me çifte vjehrrin e tij, duke e lënë të vdekur në vend.

Ngjarja ka ndodhur pas zënkave që 29-vjeçari ka patur me bashkëshorten e tij.

80-vjeçari pasi është telefonuar nga e bija ka shkuar në shtëpinë e dhëndrit për të marrë vajzën e tij, por i riu e ka ndjekur nga pas dhe e ka qëlluar me çifte dhe më pas është arratisur në mal.

Ndërkohë policia ka nisur hetimet për kapjen e tij si në prefekturën e Artës ashtu edhe në zonat përreth.