Osmani bashkë me kryetarin e qytetit të Lisbonës përurojnë shtatoren e Nënë Terezës

E publikuar: 16/11/2023 10:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar se bashkë me Kryetarin e qytetit të Lisbonës, Carlo Moedas, kanë përuruar shtatoren e Nënë Terezës.

Osmani ka thënë se kjo shtatore nuk është thjesht një vepër arti, por një urë që na lidhë me idealin e përjetshëm të shërbimit vetëmohues dhe dashurisë për të tjerët.

“Le të shërbejë kjo statujë si një kujtesë e vazhdueshme e bamirëses më të madhe që njohu njerëzimi!”, ka shkruar Osmani.