Ngritet Clevelandi

E publikuar: 08/03/2015 16:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Clevelandi është ngritur edhe më lart, duke e mposhtur Phoenixin. LeBron James është bërë Asistuesi më i mirë i ligës, duke i ndihmuar Cavs ta regjistrojnë fitoren e radhës, duke u treguar mjaft të fortë në shtëpi. Atlanta i pushoi të mëdhenjtë dhe u mposht befasisht nga Philadelphia, që llogariti në super Noel.

Gjithnjë e më befasues po tregohet New Orleans, i cili e mposhti Memphisin. Minnesota e ndërpreu serinë fituese të Portlandit, ndërsa Wade ia siguroi Miamit fitoren ndaj Sacramentos pas vazhdimeve. Milwaukee e mposhti Washingtonin dhe u bën konkurrencë Wizards për pozitën e pestë në Lindje.

Rezultatet: New Orleans – Memphis 95-84, Cleveland – Phoenix 89-79, Miami – Sacramento 114-109, Philadelphia – Atlanta 92-84, Minnesota – Portland 121-113, Milwaukee – Washington 91-85, New York – Indiana 86-92 e Denver – Houston 100-114. /Zëri/