Në Indi përdhunohet një murgeshë 74 vjeçe

E publikuar: 14/03/2015 17:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Policia në lindje të Indisë është vënë në kërkim të gjashtë personave, të cilët kanë përdhurnuar në grup një murgeshë të moshuar në Bengalin Perëndimor.

Burrat kanë bastistur manastirin mëngjesin e sotëm.

Murgesha 74 vjeçe është duke u shëruar në spital.

Grupet e krishtera kanë protestuar së fundi në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi, duke thënë se sulmohen shpesh dhe duke kërkuar mbrojtje më të mirë.