Ndalohet pasi hyri ilegalisht në Kosovë me mallra mbi 1 mijë euro

E publikuar: 19/11/2023 10:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Një person është ndaluar dje në Gjilan, pasi që kishte hyrë ilegalisht në territorin e Republikës së Kosovës.

Në rimorkion e veturës janë gjetur mallra të ndryshëm me vlerë rreth 1160 euro. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, ndërsa vetura dhe mallrat do të dërgohen në terminal