Muriqi në mesin e pesë lojtarëve më të shtrenjtë të Superligës së Turqisë

12.05.2020 22:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Muriqi në mesin e pesë lojtarëve më të shtrenjtë të Superligës së Turqisë

Vedat Muriqi është një ndër lojtarët më të vlefshëm të kampionatit të futbollit të Turqisë.

Sulmuesi prizrenas ka pasur një gjysmë sezon të mrekullueshëm në Superligën turke me Fenerbahçen, ku deri më tank ka realizuar 15 gola dhe ka bërë pesë asistime për bashkëlojtarët.

Kjo ka bërë që t’i rritet edhe vlera e futbollistit 26-vjeçar në tregun e transferimeve duke kapur shifrat e 9.5 milionë eurove.

Kështu së paku e ka vlerësuar ueb-faqja e specializuar për shit-blerjen e lojtarëve, Transfermarkt, ku bazohen edhe shumë klube në ofertat e bëra për lojtarët.

Ueb-faqja futbollistike turke, Footomac, ka renditur pesë lojtarët më të shtrenjtë të ligës së tyre kryesore, ku reprezentuesi ynë renditet në pozitën e pestë.

Para tij renditen, Edin Visca i Basaksehirit dhe Lemina i Galatasarayt (secili 10.5 mln euro), Abdulkadir Omur i Trabzonsporit (12.5 mln euro) gjersa më i vlefshmi është sulmuesi norvegjez, Alexander Sorloth i Trabzonsporit (13 milionë euro).

Ndryshe, Fenerbahçe kërkon 25 milionë euro nga klubet e interesuara për shërbimet e shtatgjatit të përfaqësueses së Kosovës. 

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje paraqet ankesë në PZAP para mbylljes së afatit

Vetëvendosje paraqet ankesë në PZAP para mbylljes së afatit

Mustafa: Vjosa Osmani po sillet si rebele, pas kërcënimit ndaj KQZ’së s’meriton të jetë në Presidencë

Mustafa: Vjosa Osmani po sillet si rebele, pas kërcënimit ndaj KQZ’së s’meriton të jetë në Presidencë

Gjyqtari i Hagës argumenton moslirimin e Veselit me të kaluarën e tij në SHIK

Gjyqtari i Hagës argumenton moslirimin e Veselit me të kaluarën e tij në SHIK

Hoti: Do të kujdesemi që VV-ja të mos vijë kurrë në pushtet

Hoti: Do të kujdesemi që VV-ja të mos vijë kurrë në pushtet

Tre të vdekur dhe 379 raste me COVID-19

Tre të vdekur dhe 379 raste me COVID-19

Kandidati për deputet i PDK-së ftohet nga Specialja

Kandidati për deputet i PDK-së ftohet nga Specialja

Analistët Weber dhe Serwer: SHBA dhe BE t’i japin fund problemit Kosovë-Serbi

Analistët Weber dhe Serwer: SHBA dhe BE t’i japin fund problemit Kosovë-Serbi

Gjithçka gati për ndeshjen Prishtina-Drita, formacionet startuese

Gjithçka gati për ndeshjen Prishtina-Drita, formacionet startuese

Mos certifikimi i kandidatëve, KQZ: Do të presim vendimin e PZAP-it

Mos certifikimi i kandidatëve, KQZ: Do të presim vendimin e PZAP-it

Bytyçi i PDK’së: Vota e jonë kundër certifikimit të listave do të mbahet mend

Bytyçi i PDK’së: Vota e jonë kundër certifikimit të listave do të mbahet mend

Kontrata Kolektive e Arsimit do të zbatohet me përfshirjen e Asociacionit të Komunave

Kontrata Kolektive e Arsimit do të zbatohet me përfshirjen e Asociacionit të Komunave

Për deputet më propozuan shumë anëtarë dhe shokë nga Vetëvendosja, synojmë mbi 60 mandate

Për deputet më propozuan shumë anëtarë dhe shokë nga Vetëvendosja, synojmë mbi 60 mandate

“Ekonomia e Kosovës në gjendje të rëndë, goditje të tillë s’ka pasur në 20 vite”

“Ekonomia e Kosovës në gjendje të rëndë, goditje të tillë s’ka pasur në 20 vite”

Kryetari i Zyrës për Certifikim pas vendimit të KQZ’së: E padrejtë të futen në një “thes” veprat penale të kandidatëve

Kryetari i Zyrës për Certifikim pas vendimit të KQZ’së: E padrejtë të futen në një “thes” veprat penale të kandidatëve

“Daka veproi si marionetë e kumbarëve, por LVV-në nuk e ndalin dot”

“Daka veproi si marionetë e kumbarëve, por LVV-në nuk e ndalin dot”

Limaj: Sulm i paprecedentë nga KQZ-ja në procesin demokratik

Limaj: Sulm i paprecedentë nga KQZ-ja në procesin demokratik