Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

12.07.2021 21:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Jose Mourinho e ka etiketuar Luke Shaw në mesin e lojtarëve që duhet të kishin dalë përpara për të gjuajtur një penallti për Anglinë në vend të Bukayo Sakas kundër Italisë në finalen e Euro 2020.

Tre Luanët pësuan disfatë zemërthyese ndaj Azzurëve në Wembley të dielën në mbrëmje me Marcus Rashford , Jadon Sancho dhe Sakan që dështuan nga pika e bardhë.

Gareth Southgate kishte futur Rashfordin dhe Sanchon nga banka rezervë në minutat e fundit të kohës shtesë posaçërisht për ekzekutimin e penalltive.

Pasi Rashford goditi shtyllën dhe gjuajtja e Sanchos u ndalua nga Gianluigi Donnarumma, e fundit iu la 19-vjeçarit Saka për të mbajtur gjallë shpresat e Anglisë, me portierin italian që bëri një tjetër pritje të shkëlqyeshme për të vulosur triumfin.

Mourinho ka thënë në talkSPORT: ‘Në këtë situatë, ku ishte Raheem Sterling? Ku ishte John Stones? Ku ishte Luke Shaw? Pse Jordan Henderson apo Kyle Walker nuk qëndruan në fushë?”

‘Sepse në të vërtetë është shumë, shumë e vështirë për Marcus Rashford dhe Jadon Sancho të futen dhe të marrin një penallti pas një prekje të topit”.

‘Por, që Saka të ketë mbi supet e tij fatin e një vendi … Unë mendoj se është shumë”.

“Ne mund të flasim për ditët e mëparshme dhe se si ata ishin të mahnitshëm në goditjen e penalltive, por problemi me penalltitë është se dallon të gjuash një në stërvitje dhe një tjetër ë ndeshje, dhe në ato momente kërkohet eksperiencë”.

“I gjori Saka, thjesht më vjen shumë keq për të”, ka shtuar më tej Special One.

Anglia nuk e ka fituar asnjëherë Kampionatin Evropian dhe mbrëmë kishte shansin, mirëpo e lëshoi atë edhe pse kishin kaluar të parët në epërsi, pikërisht me golin e Luke Shaw.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arrestohet një mjek, dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Arrestohet një mjek, dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Tentuan të kontrabandonjë barna, kapen në doganë

Tentuan të kontrabandonjë barna, kapen në doganë

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

U godit me top nga CR7, Nobile: E pyeta a kam vdekur?

Anulohet seanca e së enjtes për rastin e Salih Mustafës në Hagë

Anulohet seanca e së enjtes për rastin e Salih Mustafës në Hagë

Gjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, në mesin e provave të reja prezantohet një e-mail i Haskukës dërguar Kurtit

Gjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, në mesin e provave të reja prezantohet një e-mail i Haskukës dërguar Kurtit

QKUK sqaron rastin e 23-vjeçares: U pranua në Emergjencë pa vetëdije, vdiq nga shoku hemorragjik

QKUK sqaron rastin e 23-vjeçares: U pranua në Emergjencë pa vetëdije, vdiq nga shoku hemorragjik

Raporti i fundit: 14 të vdekur dhe 368 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Raporti i fundit: 14 të vdekur dhe 368 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

​Jashari: Nuk kemi arkiva, nuk do lejojmë ta humbim Kosovën në tavolinë

​Jashari: Nuk kemi arkiva, nuk do lejojmë ta humbim Kosovën në tavolinë

Abdixhiku – Lajçakut: Dialogu të mbyllet me njohje reciproke, nën kufijtë aktualë dhe sipas rendit kushtetues

Abdixhiku – Lajçakut: Dialogu të mbyllet me njohje reciproke, nën kufijtë aktualë dhe sipas rendit kushtetues

Osmani: Mos investoni për stabilokraci, por për demokraci

Osmani: Mos investoni për stabilokraci, por për demokraci

MPB e gatshme me targa “prova” në rast se Qeveria merr vendim për reciprocitetin me Serbinë

MPB e gatshme me targa “prova” në rast se Qeveria merr vendim për reciprocitetin me Serbinë

Kurti pyetet përsëri për “Open Ballkan”: Bashkimi Evropian është fati ynë, të gjitha iniciativat i kemi drejt BE-së

Kurti pyetet përsëri për “Open Ballkan”: Bashkimi Evropian është fati ynë, të gjitha iniciativat i kemi drejt BE-së

​Dialogu Kosovë-Serbi, Zaev: Do të mbështesin marrëveshjen që është e pranueshme për dy vendet

​Dialogu Kosovë-Serbi, Zaev: Do të mbështesin marrëveshjen që është e pranueshme për dy vendet

Kurti: Etapë e re e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Kurti: Etapë e re e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Lajçak thotë se i kërkoi mbështetje opozitës për dialog: Takimet ishin konstruktive

Lajçak thotë se i kërkoi mbështetje opozitës për dialog: Takimet ishin konstruktive

Haradinaj hap fushatën në Prishtinë: Vëmendje do t’i kushtojë ndërtimit të shkollave dhe çerdheve të reja

Haradinaj hap fushatën në Prishtinë: Vëmendje do t’i kushtojë ndërtimit të shkollave dhe çerdheve të reja