Ministria e Jashtme sllovene: Fajon e siguroi Osmanin, Kurtin dhe Konjufcën për mbështetje në rrugën evropiane

E publikuar: 16/01/2023 15:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ministria e Jashtme e Sllovenisë ka dhënë detaje nga takimet që pati Tanja Fajon me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Në një cicërimë thuhet se: ” Ajo i siguroi ata për ndihmën dhe mbështetjen e Sllovenisë në rrugën evropiane të Kosovës”.

Fajon është takuar edhe me homologen kosovare Donika Gërvallën.