Militantët e ISIS tentojnë të ikin duke u veshur si femra (Foto)

E publikuar: 16/03/2015 09:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Luftëtarët e Shtetit Islamik po heqin mjekrat e tyre dhe po vishen si femra në mënyrë që të ikin nga betejat, kanë konfirmuar forcat irakiane.

Një seri fotografish që po qarkullojnë në internet, shfaqin një burrë i cili thuhet se ishte kapur në përpjekje për të ikur nga veriu i Irakut i veshur me fustan, i grimosur dhe me të brendshme femrash.

Sipas Sheriatit, që ISIS thotë se zbaton, femrat janë të liruara nga lufta.​Militantët e ISIS tentojnë të ikin duke u veshur si femra (Foto)