Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

17.04.2021 19:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mavraj: Më habiti pakëz nënshtetësja gjermane me thirrjet për aksion kundër mediave, të tjerët jo

Gazetari Muhamet Mavraj ka reaguar pasi policia sot kishte shkuar në redaksinë e gazetës Insajderi pas publikimit të një hulumtimi për vaksinat dhe kishte ftuar gazetarin Parim Olluri të paraqitej në Stacion Policor.

Sipas Insajderit Kosova ka humbur mundësinë për furnizim me vaksina Pfizer së paku deri në muajin shtator, pasi Ministri Arben Vitia nuk nënshkroi marrëveshjen me këtë kompani të realizuar në kohën e ish-ministrit Armend Zemaj. Vitia duke mohuar raportimet e tilla kishte kërkuar hetim nga organet e rendit. Kështu kishte ndodhur sot kur policia vizitoi zyrat e Insjderit. Parim Olluri ishte intervistuar në stacionin policor.

Për kryeredaktorin e “Epokës së Re”, Muhamet Mavraj kjo nuk ishte gjë e papritur. Ai thotë se është befasuar vetëm nga deklaratat e Donika Gërvalla, Ministre e Punëve të Jashtme. Gërvalla kishte kërkuar hetim të mediave.

“Me habiti pakez dje nenshtetasja gjermane me thirrjet per aksion kunder mediave. Keta tjeret jo. E shtuna me policë ne zyra te medias eshte banalizim i cfaredo shprese per njerez normalë maje shkopit”, shkroi Mavraj në Facebook.

Shkrimi i plotë i Mavrajt në Facebook:

Ai stani.

Jave e lodhshme politike. Si ajo para saj. Dhe tjetra më parë… Por, fundjava beri dallimin e budallêve. Me habiti pakez dje nenshtetasja gjermane me thirrjet per aksion kunder mediave. Keta tjeret jo. E shtuna me policë ne zyra te medias eshte banalizim i cfaredo shprese per njerez normalë maje shkopit. Zbulimi i burimeve te gazetes me trysnine e uniformes policore? – Bone Zot hajer! Kurre nuk do t’i tradhtoja burimet e mia. Vetem ministreshat e ministrat e ketille besojne se stupci ka dale nga xheneti.

Media ka thene te verteten. Pertej kesaj storieje femijerore, le ta dije kushdo: eshte krim kunder njerezimit lenia e njerezve pa vaksinim, qellimisht, sepse shume prej tyre vdekjen e kane te sigurte nga virusi!

Ulni veshet! Palone bishtin! Pune! Ose, dorezohuni para se te beheni perralle me tupan si askush me perpara!

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa: Si LDK nuk kemi koment negativ për deklaratat e Gërvalles

Mustafa: Si LDK nuk kemi koment negativ për deklaratat e Gërvalles

LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid

LDK e konsideron të ndërlikuar çështjen e padisë ndaj Serbisë për gjenocid

Hisen Berisha: Kadri Veseli e ka takuar shumë shpesh Rugovën në rezidencën e tij në Velani

Hisen Berisha: Kadri Veseli e ka takuar shumë shpesh Rugovën në rezidencën e tij në Velani

Milanoviq ironizon me Serbinë e zemëruar

Milanoviq ironizon me Serbinë e zemëruar

Raporti i ShBA-së: Kosova ka nevojë për një Ligj të ndryshuar për lirinë fetare

Raporti i ShBA-së: Kosova ka nevojë për një Ligj të ndryshuar për lirinë fetare

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Subvencionimi i pagave nga shteti: Ekzekutohen pagesat e para nga ministria e Financave

Subvencionimi i pagave nga shteti: Ekzekutohen pagesat e para nga ministria e Financave

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Për Mevmedin nuk ka ndihmë nga shteti

Për Mevmedin nuk ka ndihmë nga shteti

Tahiri i AAK-së për programin qeverisës të Kurtit: Nuk u përgjigjet pritjeve të qytetarëve

Tahiri i AAK-së për programin qeverisës të Kurtit: Nuk u përgjigjet pritjeve të qytetarëve

Kurti: Rritja e buxhetit për FSK-në do të jetë prioritet edhe në vitet e ardhshme

Kurti: Rritja e buxhetit për FSK-në do të jetë prioritet edhe në vitet e ardhshme

Ekspertët e pavarur të OBSh-së: Pandemia Covid-19 mund të ishte shmangur

Ekspertët e pavarur të OBSh-së: Pandemia Covid-19 mund të ishte shmangur

Ministri Mehaj priti në takim drejtorin e AKI-së, flasin për koordinim të ngushtë ndërinstitucional

Ministri Mehaj priti në takim drejtorin e AKI-së, flasin për koordinim të ngushtë ndërinstitucional

​Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, përmend liberalizimin e vizave

​Abdixhiku takohet me ambasadorin Rohde, përmend liberalizimin e vizave

Republika Sërpska nuk i tërheq dekoratat për kriminelët e luftës

Republika Sërpska nuk i tërheq dekoratat për kriminelët e luftës

Hradinaj akuzon ministrin Mehaj: Po u ndalon makinat gjeneraleve te Ushtrisë

Hradinaj akuzon ministrin Mehaj: Po u ndalon makinat gjeneraleve te Ushtrisë