Malësi e Madhe, burri vret gruan për motive xhelozie, më pas edhe veten

08.03.2015 12:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Malësi e Madhe, burri vret gruan për motive xhelozie, më pas edhe veten

Ka qenë tragjik ky 8 Mars për një grua 30 vjecare nga Malësia e Madhe, e cila është vrarë nga bashkëshoriti  i saj, dhe ky i fundit më pas ka vrarë edhe veten.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e së dielës rreth orës 10:45 në fshatin Aliaj në Bajzë të Malësisë së Madhe.

Kanë qenë banorët e zonës të cilët kanë njoftuar policinë për këtë vrasje. Çifti i bashkëshortëve është gjetur i vdekur brenda një makine me targa AA 405 DH.

Policia bënd të ditur se viktima janë bashkëshortët Pal Isufaj vjeç 35 dhe gruaja e tij Dorina Isufaj 30 vjeçe. Viktimat ishin prindër të tre fëmijëve.

Sipas hetimeve të para dyshohet se shkak për këtë krim ka qenë xhelozia bashkëshortore.

Ndërkohë po punohet per zbardhjen e plote te ngjarjes dhe po kryhen veprimet me grupin hetimor.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Çka duhet të bëni nëse ju del gjumi para alarmit?

Çka duhet të bëni nëse ju del gjumi para alarmit?

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

Boris Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën

Boris Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën

Zelensky viziton Odesën, vijën e parë të frontit me Rusinë

Zelensky viziton Odesën, vijën e parë të frontit me Rusinë