Lajçak dhe Escobar kërkuan shtyrjen e reciprocitetit edhe për tre muaj

E publikuar: 24/08/2022 18:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Përfaqësuesi i BE-së, për dialogun Miroslav Lajçak, dhe amerikani Gabriel Escobar, siç mëson klankosova.tv, nga një burim i lartë i saj, në takimet e tyre me krerët institucioanlë kanë pasur një kërkesë specifike.

‘Kanë kërkuar të shtyhet zbatimi i reciprocitetit edhe për tre muaj të tjerë’, ka thënë ky burim në kushte anonimiteti për klankosova.tv.

Kujtojmë që gjatë dy ditëve të fundit në Kosovë pati agjendë të ngjeshur takimesh e vizitash të ndërkombëtarëve, ku pjesë e këtij misioni të Miroslav Lajçak qe edhe emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Escobar në prononcimin e tij për media pas takimit që pati me krerët institucionalë kosovarë dhe opozitën kosovare, u shpreh se kanë pranuar garanci që janë kundër përshkallëzimit të situatës më 1 shtator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com