Kuvendi, të martën diskuton për planin qeverisës të Mustafës

15.03.2015 21:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi, të martën diskuton për planin qeverisës të Mustafës

Të martën e javës së ardhshme pritet që në Kuvendin e Kosovës të diskutohet plani qeverisës i kryeministrit Isa Mustafa.

Qeveria bënë të ditur se e ka dërguar dokumentin në Kuvend dhe se të martën ai pritet që të dalë për diskutim para deputetëve.

Partitë opozitare për një kohë të gjatë kishin kërkuar nga qeveria që ta dërgonte planin qeverisës për diskutim, mirëpo pavarësisht premtimeve të vet kryeministrit një gjë e tillë nuk kishte ndodhur.

Ky plan ishte paraparë që të dilte në kuvend qysh në muajin shkurt.

Albunena Haxhiu nga Vetëvendosje, thotë se Qeveria e Isa Mustafës nuk ka një plan të detajuar qeverisës. Ajo thotë se qeveria vetëm sa ka zbuluar disa pjesë të planit qeverisës, mirëpo sipas saj, ato janë skandaloze.

Haxhiu thotë se plani i qeverisë nuk garanton zhvillim ekonomik e as social.

Nga ana tjetër, deputetja e AAK-së, Donika Kadaj – Bujupi thotë se qeveria e ka fshehur qëllimisht deri tani këtë dokument. Sipas saj, qeveria e Isa Mustafës nuk ka asnjë energji dhe se është vetëm vazhdim i keqqeverisjes së vendit.

Kadaj-Bujupi thotë se Mustafa bëri premtime të shumta gjatë fushatës zgjedhore dhe se plani i tij qeverisës nuk garanton zhvillim ekonomik.

Kryeministri Mustafa në kuadër të fushatës zgjedhore kishte bërë premtime të shumta, madje kishte folur edhe për qindra-mijëra vende pune./koha/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kosova në pritje të liberalizimit të vizave, Osmani: Nisem drejt Brukselit me shpresë, por pa pritje të mëdha

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Kuvendi nesër me dy seanca, pikë e rendit të ditës edhe Trusti

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Aksidentohen dy automjete të FSK-së në Gjilan, tre të lënduar

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Pence do ta vizitojë Shqipërinë të enjten

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

“Më kanë sjellë deri kur i ka ra bishti çekiçit” – Rrahja për një lojë futbolli në Vushtrri (VIDEO)

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Bislimi: Me udhërrefyesin kemi kthyer situatën në normalitet, por pa thënë që marrëveshja për energjinë është e mirë

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Haradinaj i krahasoi Kurtin e Konjufcën me Rrahman Morinën, reagon Avdyli: Fyerja më e madhe e një politikani që nga paslufta

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Kurti u drejtohet serbëve në serbisht, kërkon propozimet dhe sugjerimet e tyre

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

Haradinaj: Hashim Thaçi ua ka rritë pagat njerëzve, i vetmi kryeministër që s’ka rritë një cent në pagë është Albin Kurti

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

KEDS ka një thirrje për qytetarët pas erërave të forta

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Haradinaj tregon sa para i kishte tërhequr nga Trusti

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ahmeti tregon çka u fol në tavolinë me Edi Ramën, a tha se do ta rrëzojë Kurtin në shtator?

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Ashtu siç pritej, Vjosa Osmani ia aprovon Kurtit marrëveshjen me Serbinë

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Shala: Dokumenti i nënshkruar sot nuk mund të ratifikohet në Kuvend, e çuditshme si nuk u ndryshua asjgë nga marrëveshja e vitit 2013-2015

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje

Kurti: Po punojmë për krijimin e një politike kulturore, që do të rezultojë me demokraci dhe gjithpërfshirje

Osmani për marrëveshjen për energjinë: E një rëndësie vendimtare, zbatimi hap kyç

Osmani për marrëveshjen për energjinë: E një rëndësie vendimtare, zbatimi hap kyç