Kuvendi s’e shkarkon Bordin e ZRrE-së

E publikuar: 06/07/2022 14:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi
Share:

Kuvendi i Kosovës nuk e ka votuar mocionin e LDK-së për shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji.Kjo pasi që ky mocion në Kuvend mori 22 vota pro, 53 kundër.Mocioni u propozua nga LDK, me përkrahje edhe nga PDK e AAK.

Arsye e propozimit ishte mos-zbatimi i vendimit të Gjykatës Themelore për shfuqizimin e vendimit për shtrenjtimin e rrymës.Kundër të njëjtit ishte partia në pushtet, Vetëvendosje.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!