Kuvendi mblidhet nga ora 10:00, shtatë pika në rend të ditës

30.06.2021 08:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kuvendi mblidhet nga ora 10:00, shtatë pika në rend të ditës

Drejtoria për Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se sot do të vazhdojë seanca plenare të Kuvendit.

Në rend dite do të jenë 7 pika.

Seanca fillon në ora 10:00.

Rendi i ditës:

Votimi i Rekomandimit të Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal për shkarkimin e pesë (5) anëtarëve të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës,
Shqyrtimi i Rekomandimeve të Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me Raportin e Auditimit të performancës “Efektiviteti i ndërlidhjes së arsimit dhe aftësimit profesional me nevojat e tregut të punës”,
Shqyrtimi i Rekomandimeve të Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike për Raportin e Auditimit të performacës zbatimi i rekomandimeve të raportit “Administrimi i programit për trajtim mjekësor jashtë institucioneve shëndetësore publike dhe vlerësimi i rezultateve”,
Shqyrtimi i Rekomandimeve të Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me Raportin e Auditimit të performacës “Procesi i licencimit të shfrytëzuesve të mineraleve ndërtimore e industriale dhe mbrojtja e ambientit nga kjo veprimtari”,
Shqyrtimi i Rekomandimeve të Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike për Raportin e Auditimit të performacës “Organizimi dhe menaxhimi i Investimeve të Teknologjisë së Informacionit në Institucionet Publike”,
Formimi i Komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një (1) anëtar të Bordit për Ankesa të Mediave,
Propozim-rezoluta nga debati parlamentar në lidhje situatën ekonomike si pasojë e pandemisë COVID-19.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përfundon aksioni në Karaçevë, kështu duket tash zona e veprimtarive ilegale

Përfundon aksioni në Karaçevë, kështu duket tash zona e veprimtarive ilegale

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me Muhamet Krasniqin e rastit Kumanova

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me Muhamet Krasniqin e rastit Kumanova

Drejtori i AKI-së raporton në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i AKI-së raporton në Komision me dyer të mbyllura

Lajmi i fundit: Aksion kundër kazinove në Karaçevë

Lajmi i fundit: Aksion kundër kazinove në Karaçevë

Ndërpritet furnizimi me ngrohje nga “Termokos” në Prishtinë

Ndërpritet furnizimi me ngrohje nga “Termokos” në Prishtinë

Osmani e pret me ceremoni shtetërore homologun maqedonas, Stevo Pendarovski

Osmani e pret me ceremoni shtetërore homologun maqedonas, Stevo Pendarovski

Serbia një hap më afër anëtarësimit në BE, por marrëdhëniet me Kosovën mbeten kyçe

Serbia një hap më afër anëtarësimit në BE, por marrëdhëniet me Kosovën mbeten kyçe

314 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

314 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

Lutfi Haziri merr detyrë të re politike brenda LDK-së

Lutfi Haziri merr detyrë të re politike brenda LDK-së

Haliti: Edhe 500 hektarë me ia fal Ramushit nuk bëhet kurrgjë

Haliti: Edhe 500 hektarë me ia fal Ramushit nuk bëhet kurrgjë

Grupi i Kumanovës nuk dëshiron transferimin në Kosovë

Grupi i Kumanovës nuk dëshiron transferimin në Kosovë

Pacolli e qorton ambasadorin rus dhe shefin e tij në Moskë: Arrogant, turp për ju

Pacolli e qorton ambasadorin rus dhe shefin e tij në Moskë: Arrogant, turp për ju

Putin kërkon bisedime të “menjëhershme” me SHBA-në dhe NATO-n

Putin kërkon bisedime të “menjëhershme” me SHBA-në dhe NATO-n

Haradinaj-Kurtit, për 200 hektarët: E kam riblerë tokën e babës, është në Gllogjan

Haradinaj-Kurtit, për 200 hektarët: E kam riblerë tokën e babës, është në Gllogjan

Kurti: Haradinaj t’i kthejë 200 hektarë tokë, ne ia kthejmë 70 mijë euro

Kurti: Haradinaj t’i kthejë 200 hektarë tokë, ne ia kthejmë 70 mijë euro

Kurti për Ligjin për Paga: Jemi vonuar sepse jeni nxituar, po të mos nguteshit ju, nuk do të ishim në këtë gjendje

Kurti për Ligjin për Paga: Jemi vonuar sepse jeni nxituar, po të mos nguteshit ju, nuk do të ishim në këtë gjendje