Kuvendi i Shqipërisë përfshihet nga flakët, tension e panik te deputetët

E publikuar: 20/11/2023 11:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Teksa është votuar projektbuxheti për vitin 2024, në Kuvendin e Shqipërisë ka shpërthyer zjarri.

Siç duket nga pamjet flakadanët e deputetëve të opozitës, pas një incidenti të ndodhur kanë bërë që të shpërthej zjarri duke shkaktuar tym dhe panik tek të pranishmit.

Nga ana tjetër kanë qenë vetë deputetët e opozitës ata të cilët janë munduar gjithashtu ta fikin, teksa Garda ka qenë në gatishmëri.

Kujtojmë se projektbuxheti është votuar me 83 vota pro ku i pranishëm ka qenë dhe kryeministri Edi Rama.