Kjo është shifra marramendëse që merr Dua Lipa për një postim në Instagram

E publikuar: 23/02/2024 22:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Agjencia e Ndikimit renditi secilin prej yjeve të njohur që luajtën në filmin madhështor të Greta Gerwig, duke i vlerësuar ata sipas numrit të ndjekësve në Instagram dhe duke përdorur mjete marketingu për të llogaritur potencialin e tyre të ardhurash nëse ata do të publikonin një postim të sponsorizuar por kishte dy njoftime të rëndësishme. Ryan Gosling i cili interpretoi rolin e Kenit por nuk është i pranishëm në mediat sociale, ndërsa Barbie e interpretuar nga Margot Robbie është tërhequr nga platforma.

Artistja me famë botërore Dua Lipa luan “Mermaid Barbie” në filmin e ri.

Dua Lipa ka 90 milion ndjekës në Instagram dhe çdo postim i saj merr mesatarisht dy milion pëlqime.

Sipas kompanisë ndërveprimet që merr një postim i saj, pjesëtim me numrin e ndjekësve është 2.33%.

Pra, artistja mund të fitojë deri në 234,298 dollarë për një postim të vetëm të sponsorizuar në Instagram, thotë kompania.