Këta janë dy policët që ranë mbrëmë me veturë në lumin Lepenc

29.04.2018 09:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këta janë dy policët që ranë mbrëmë me veturë në lumin Lepenc

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në magjistralën Kaçanik-Hani i Elezit, ku një veturë e policisë me dy pjesëtarë ka rënë në lumin Lepenc.

Edhe pas mesnate ka vazhduar kërkimi i dy policëve, por akoma pa gjurmë.

Në vendin e ngjarjes ishin edhe pjesëtarë të FSK-së, si dhe njësiti i zhytësve të cilët janë futur në lumin Lepenc në kërkim të dy policëve të zhdukur.

dy policët nga Kaçaniku që po kërkohen janë Malësor Dashi dhe Armend Trena.

Zëdhënësi i Policisë së rajonit të Ferizajt, Agim Gashi, ka deklaruar se policët kanë qenë në një makinë zyrtare dhe janë vet-aksidentuar duke rënë nga ura mbi Lepenc.
“Një veturë e policisë me dy pjesëtar ka rënë në lumin Iber Lepenc. Jemi duke i kërkuar trupat e tyre. Nuk dihet ende asgjë. Të gjitha njësitë përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po kontrollojnë dy anët e brigjeve të lumit. Nuk dihen shkaqet, por vetura ka thyer barrierat e urës duke rënë poshtë” ka thënë Gashi.

Rasti ka ndodhur konkretisht tek lokaliteti i njohur si “Kulla me çeshme”.
Periskopi ju sjell fotografitë e atyre dy policëve.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/keta-jane-dy-policet-qe-rane-mbreme-me-veture-ne-lumin-lepenc-530259/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Burgje me qira në Kosovë, Ministri danez jep detaje për negociatat me palën kosovare

Burgje me qira në Kosovë, Ministri danez jep detaje për negociatat me palën kosovare

Konjufca: Agim Bahtiri është akademik i kanalizimeve dhe i ujësjellësve

Konjufca: Agim Bahtiri është akademik i kanalizimeve dhe i ujësjellësve

Kurti, i vetëquajtur “i majtë”, paska vendosur t’ia mbulojë profitin dhëndrit të Erdoganit

Kurti, i vetëquajtur “i majtë”, paska vendosur t’ia mbulojë profitin dhëndrit të Erdoganit

Kriza energjetike, Qeveria kërkon miratimin e presidentes për një kredi

Kriza energjetike, Qeveria kërkon miratimin e presidentes për një kredi

Mund të sanksionohet, Dodik ironizon: Edhe ashtu, s’kam qenë në Gjermani qe 5 vjet

Mund të sanksionohet, Dodik ironizon: Edhe ashtu, s’kam qenë në Gjermani qe 5 vjet

PDK kërkon të shpallet gjendje emergjente e furnizimit me energji, Qeveria tërësisht e papërgatitur

PDK kërkon të shpallet gjendje emergjente e furnizimit me energji, Qeveria tërësisht e papërgatitur

Është koha që Qeveria të veprojë, situata mund të dalë nga kontrolli!

Është koha që Qeveria të veprojë, situata mund të dalë nga kontrolli!

Përgjegjës i LDK-së për dialogun, Haziri s’sheh zgjidhje të përhershme me Serbinë pa shkëmbim të territoreve

Përgjegjës i LDK-së për dialogun, Haziri s’sheh zgjidhje të përhershme me Serbinë pa shkëmbim të territoreve

Vuçiq thotë se e ka siguruar një ilaç kundër Covidit nga Amerika e që pak vende në Evropë e kanë

Vuçiq thotë se e ka siguruar një ilaç kundër Covidit nga Amerika e që pak vende në Evropë e kanë

Përfundon aksioni në Karaçevë, kështu duket tash zona e veprimtarive ilegale

Përfundon aksioni në Karaçevë, kështu duket tash zona e veprimtarive ilegale

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me Muhamet Krasniqin e rastit Kumanova

“Ndihmë se po digjemi”, rrëfimi i Ali Ahmetit për bisedën me Muhamet Krasniqin e rastit Kumanova

Drejtori i AKI-së raporton në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i AKI-së raporton në Komision me dyer të mbyllura

Lajmi i fundit: Aksion kundër kazinove në Karaçevë

Lajmi i fundit: Aksion kundër kazinove në Karaçevë

Ndërpritet furnizimi me ngrohje nga “Termokos” në Prishtinë

Ndërpritet furnizimi me ngrohje nga “Termokos” në Prishtinë

Osmani e pret me ceremoni shtetërore homologun maqedonas, Stevo Pendarovski

Osmani e pret me ceremoni shtetërore homologun maqedonas, Stevo Pendarovski

Serbia një hap më afër anëtarësimit në BE, por marrëdhëniet me Kosovën mbeten kyçe

Serbia një hap më afër anëtarësimit në BE, por marrëdhëniet me Kosovën mbeten kyçe