Kastrati blen dy libra, Lajqi ia dhuron gjashtë për bibliotekën e qytetit

29.08.2020 19:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kastrati blen dy libra, Lajqi ia dhuron gjashtë për bibliotekën e qytetit

Aktori e shkrimtari Çun Lajqi, sot ka vizituar Kamenicën për shitjen e librave të tij. Pos qytetarëve që ishin të interesuar për blerjen e librave, atë e mirëpriti edhe kryetari i komunës, Qëndron Kastrati dhe drejtoresha e arsimit, Mirhane Morina.

I pari i komunës i uroi mirëseardhje dhe i bleu dy libra nga autori i “Bastardëve”, “Kur fryjnë ernat”, “Pergamenë e djegun” e plot veprave të tjera. Kurse, Çun Lajqi i dhuroi atij gjashtë libra për bibliotekën e qytetit.

“Qendron Kastrati, doli t’jetë i vetmi kryetar qw sot m’vizitoj n’Dardanë, me drejtoreshën për arsim, dhe i mori dy tituj librash: “Bastardët” dhe “Kur fryjnë ernat”. Unë për bibliotekë t’qytetit, ua dhurova 6 ” Pergamenë e djegun”, tha ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti në Davos i kërkon Greqisë njohjen e Kosovës

Kurti në Davos i kërkon Greqisë njohjen e Kosovës

Gjendet pa shenja jete një person në shtëpinë e tij

Gjendet pa shenja jete një person në shtëpinë e tij

Ukraina i jep fund udhëtimit pa viza për qytetarët rusë

Ukraina i jep fund udhëtimit pa viza për qytetarët rusë

Për një ditë Policia sekuestron 3 armë pa leje

Për një ditë Policia sekuestron 3 armë pa leje

Banka Botërore: Lufta në Ukrainë mund të shkaktojë recesion global

Banka Botërore: Lufta në Ukrainë mund të shkaktojë recesion global

Qeveria gjermane inicion vazhdimin e misionit ushtarak në Kosovë

Qeveria gjermane inicion vazhdimin e misionit ushtarak në Kosovë

Kërkohet dënim me 6 vjet burg për Berlusconi-n

Kërkohet dënim me 6 vjet burg për Berlusconi-n

Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës, ky është rendi i ditës

Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës, ky është rendi i ditës

Temperatura sot – deri në 29 gradë Celsius

Temperatura sot – deri në 29 gradë Celsius

Fluturime rekord në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë

Fluturime rekord në aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë

Klitschko: Falemnderit Kosovë, pasi ju u çliruat nga Serbia edhe ne do çlirohemi nga Rusia

Klitschko: Falemnderit Kosovë, pasi ju u çliruat nga Serbia edhe ne do çlirohemi nga Rusia

A do të votohet Trusti nesër në Kuvend? Përgjigjet Haziri

A do të votohet Trusti nesër në Kuvend? Përgjigjet Haziri

Të ardhurat e deputetëve që kundërshtuan tërheqjen e parave nga Trusti për qytetarët

Të ardhurat e deputetëve që kundërshtuan tërheqjen e parave nga Trusti për qytetarët

Në Gjermani do të mund të udhëtoni këtë verë pa test dhe pa certifikatë vaksinimi

Në Gjermani do të mund të udhëtoni këtë verë pa test dhe pa certifikatë vaksinimi

Edhe Abdixhiku kërkon mobilizim për Kamberin: Një zë i guximshëm i shqiptarëve të Luginës

Edhe Abdixhiku kërkon mobilizim për Kamberin: Një zë i guximshëm i shqiptarëve të Luginës

“Kosova në Udhëkryq”, Nisma paralajmëron turin e tubimeve me qytetarë

“Kosova në Udhëkryq”, Nisma paralajmëron turin e tubimeve me qytetarë