Ja objektivi i Real Madrid në verë

E publikuar: 15/03/2015 21:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Pas formës të dobët që po kalon Real Madridi, Carlo Ancelotti po mendon seriozisht për përforcimin e skuadrës e reparti që duket më i dobët është mbrojtja.

Skuadra spanjolle po pëson shumë gola dhe kjo ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e klubit Madrilen dhe ata po mendojnë blerjen e mbrojtësit të Bayern Munchen, David Alaba. Mbrojtësi austriak ka kontratë deri në vitin 2018 me ‘Bavarezët’, por një ofertë nga Real Madridi do ta ‘joshte’ atë./veqsport.com/