Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Rama-Hajrizi ka të kursyera në bankë mbi 6 milionë euro

29.06.2021 20:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Rama-Hajrizi ka të kursyera në bankë mbi 6 milionë euro

Zyrtarë të shumtë publik të Kosovës tashmë kanë të zyrtarizuar pasurinë e tyre.

Në kuadër të deklarimeve në Agjencinë Kundër Korrupsionit pasurinë e saj e ka deklaruar edhe ish-Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Arta Rama-Hajrizi.

E njëjtë doli të ketë një shumë të madhe të parave të cilat i ka të deponuara nëpër banka.

Rama-Hajrizi në formularin e deklarimit të pasurisë për vitin 2021 në cilësinë e kryetares së Kushtetueses, ka deklaruar se ka të kursyera në njërën bankë 6, 341,984.00 euro.

Kurse në një bankë tjetër, e njëjta posedon 3 mijë euro.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


11 persona të lënduar pasi autobusi me mërgimtarë nga Kosova rrotullohet në Serbi

11 persona të lënduar pasi autobusi me mërgimtarë nga Kosova rrotullohet në Serbi

​Maqedonia Veriore me numrin më të lartë të rasteve që nga fillimi i epidemisë COVID-19

​Maqedonia Veriore me numrin më të lartë të rasteve që nga fillimi i epidemisë COVID-19

Ky është Muharrem Ibraj nga Gjakova që së bashku me babanë e tij kryenin krime ndaj shqiptarëve

Ky është Muharrem Ibraj nga Gjakova që së bashku me babanë e tij kryenin krime ndaj shqiptarëve

Kapet në flagrancë zyrtari i ministrisë, kërkoi dhe pranoi mijëra euro nga dy biznese

Kapet në flagrancë zyrtari i ministrisë, kërkoi dhe pranoi mijëra euro nga dy biznese

Skender Hyseni reagon pas ngritjes së akatakuzës ndaj tij

Skender Hyseni reagon pas ngritjes së akatakuzës ndaj tij

Obiliq: Theret me thikë një 14 vjeçar, humb shumë gjak

Obiliq: Theret me thikë një 14 vjeçar, humb shumë gjak

Përparim Rama infektohet me COVID-19

Përparim Rama infektohet me COVID-19

Kosova bëhet me oficere ndërlidhëse në State Department, kjo është diplomatja e emëruar

Kosova bëhet me oficere ndërlidhëse në State Department, kjo është diplomatja e emëruar

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, sot mbi 350 raste të reja me COVID-19

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, sot mbi 350 raste të reja me COVID-19

Stano: BE-ja po diskuton për sanksionet e mundshme ndaj Listës Serbe

Stano: BE-ja po diskuton për sanksionet e mundshme ndaj Listës Serbe

Sindikata e Policëve: Të gjithë ata që ngrenë dorë kundër Policisë, të marrin dënimin e merituar

Sindikata e Policëve: Të gjithë ata që ngrenë dorë kundër Policisë, të marrin dënimin e merituar

Kadri Veseli niset për në Hagë

Kadri Veseli niset për në Hagë

Ish-ushtari gjerman i UÇK-së – Kurtit: Pyeti amerikanët për pajisjet e sofistikuara

Ish-ushtari gjerman i UÇK-së – Kurtit: Pyeti amerikanët për pajisjet e sofistikuara

Malishevë: I shkaktoi të miturit lëndime trupore, i akuzuari pranon fajësinë

Malishevë: I shkaktoi të miturit lëndime trupore, i akuzuari pranon fajësinë

OBSH: 50% e evropianëve do të infektohen me Omicron gjatë dy muajve

OBSH: 50% e evropianëve do të infektohen me Omicron gjatë dy muajve

Në 38- vjetorin e rënies, kryeministri Kurti vizitoi familjet e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës

Në 38- vjetorin e rënies, kryeministri Kurti vizitoi familjet e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës