I besoi shqiptarit nga minuta e parë, Heynckes: Shabani është pjesë e talenteve

29.04.2018 15:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
I besoi shqiptarit nga minuta e parë, Heynckes: Shabani është pjesë e talenteve

Bayern Munich ka triumfuar gjatë ditës së djeshme kundër Eintracht Frankfurtit me rezultat 4-1, megjithëse është shpallur kampion i Bundesligas.

Kjo ka bërë që trajneri t’u jep hapësirë më shumë talenteve të rinj, ku mesin e tyre ishte edhe Meritan Shabani që e nisi lojën si titullar dhe luajti për 56 minuta.

Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri Jupp Heynckes ka lavdëruar paraqitjen e shqiptarit duke thënë se është pjesë e një grupi të rinjve të talentuar te bavarezët.

Meritan Shabani (Foto Facebook)

“Shabani ka luajtur edhe më parë me ekipin e parë, kujtoj miqësoren me Grobasbachut. Pati një paraqitje shumë të mirë. Shabani është pjesë e një grupi të rinjve shumë të talentuar të klubit tonë”, pohoi Heynckes.

Edhe Shabani është shprehur i lumtur për minutat që i besoi trajneri veteran i Rekordmeister.

“Të paraqitem me ekipin e parë është shumë speciale për mua, pasi këtë e kam ëndërruar që fëmijë. Të kem mundësinë të luaj në të njëjtën fushë me lojtarë të klasit botëror më bën jashtëzakonisht krenar”, pohoi Shabani.

Ndryshe, Bayerni gjatë ditës së martë do të ballafaqohet me Realin në kuadër të takimit të dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Kujtojmë takimin e parë të zhvilluar në Gjermani e fituan spanjollët me rezultat 2-1. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shitjet e makinave  pritet të rriten me 6.2 për qind në vitin 2022

Shitjet e makinave pritet të rriten me 6.2 për qind në vitin 2022

Gjest i mrekullueshëm i Granit Xhakës për tifozin e përjetshëm të Arsenalit

Gjest i mrekullueshëm i Granit Xhakës për tifozin e përjetshëm të Arsenalit

Kina përcakton përparësitë për zhvillimin rural 2022

Kina përcakton përparësitë për zhvillimin rural 2022

Big Mama flet pas daljes nga Big Brother: Nuk jam penduar për ato që i thashë Antonelës, doja t’i tregoja ku e ka vendin

Big Mama flet pas daljes nga Big Brother: Nuk jam penduar për ato që i thashë Antonelës, doja t’i tregoja ku e ka vendin

Nis funksionimin parku eolik në lartësi të madhe në Tibet

Nis funksionimin parku eolik në lartësi të madhe në Tibet

Tjetër tragjedi në futboll, kapiteni i ekipit ndërron jetë në fushë

Tjetër tragjedi në futboll, kapiteni i ekipit ndërron jetë në fushë

Hyn në funksionim sistemi i informacionit për lëshimin e karbonit industrial

Hyn në funksionim sistemi i informacionit për lëshimin e karbonit industrial

Pas debatit të fortë me Antonelën, Big Mama lë shtëpinë e Big Brother VIP

Pas debatit të fortë me Antonelën, Big Mama lë shtëpinë e Big Brother VIP

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për fundjavën

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

Hekurudhë me shpejtësi 600 km/h

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Yllka Gashi: Hyrja në listën e ngushtë për Oscar veçse është historike (VIDEO)

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Pekini mirëpret sportistët të marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Ishin LIVE, gazetari godet me shpullë kolegun e tij (VIDEO)

Publikohet libri  i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Publikohet libri i bardhë mbi përparimin demokratik të Hong-Kongut sipas parimit “Një vend, dy sisteme”

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Fifi dhe Graniti nisin një lidhje sekrete pas daljes nga shtëpia (Foto)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)

Gjinekologu i rremë ‘gënjen’ dhjetra gra me ekzaminime vaginale në kamera online (Fotot)