Hoxhallarët e Shkupit: BITCOIN-i është haram

E publikuar: 02/06/2021 14:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Myftinia e Shkupit ka dalë me një qëndrim në lidhje me kriptovalutat.

Në njoftim thuhet se të gjithë dijetarët eminent, institucionet relevante dhe shtetet Islame dhe arabe ndalojnë përdorimin e këtyre llojeve të monedhave virtuale.Kjo për shkak se ato konsiderohen si “haram”.