Higuain: Luftuam deri në vdekje për fitore, Interi luajti mrekullueshëm

29.04.2018 04:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Higuain: Luftuam deri në vdekje për fitore, Interi luajti mrekullueshëm

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain ka foluar pas fitores së skuadrës së tij ndaj Interit në Derby d’Italia.

Higuain siguroi rikthimin e skuadrës së tij për një fitore 3-2 ndaj Interit në derbin e Italisë të zhvilluar në Giuseppe Meazza.

Kjo fitore e ka bërë të lumtur argjentinasin, pasi sipas tij Juventusi luftoi deri në vdekje për fitore, por nuk ka harruar të lavdëroj edhe Interin për lojën e zhvilluar.

“Ky është futbolli. Kemi humbur në minutën e fundit, por këtë herë e kemi kthyer atë me urinë, krenarinë dhe etjen për fitore”, ka thënë fillimisht Higuain për Mediaset Premium.

Festa e çmendur nga Allegri, Dybala dhe Higuain (Getty Images)

“Ne luftojmë deri në vdekje për të fituar”.

“Interi luajti një lojë të mrekullueshme, dhe ishte me një njeri më pak, por ishte thelbësore për të fituar dhe ka edhe tre ndeshje tjera”.

“Kjo fitore është një përforcues i madh i besimit tonë”.

“Në San Siro kisha shënuar kundër Milanit, tani kam pasur golin e parë kundër Interit”, përfundoi sulmuesi argjentinas. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Droni i prodhuar nga Kina përfundon testin e vëzhgimit meteorologjik detar

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta