Haraqija: Po u zgjedh Isa, e pat LDK. Vetëvendosjen e ka krijue Kadrija e Hashimi

E publikuar: 17/03/2015 21:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Haraqija: Po u zgjedh Isa, e pat LDK. Vetëvendosjen e ka krijue Kadrija e Hashimi

Astrit Haraqija nga LDK ka theksue se elektorat ma se shumti ka me hup Isa Mustafa, sepse ka ardhe ne pushtet kundër SHIK’ut e Hashim Thaçit.

Haraqija këto komente i ka ba n’emisionin politiko-satirik ‘Rrokum Roll’ në TV Rrokum.

Haraqija ka theksue se e ka mbeshtetë ma herët  Isen për me u ba kryetar i LDK’s.

Ai ka theksue se s’ka nevojë për punë, por e don LDK’n, tue shtue se Isa Mustafa nuk po  e udheheq mirë LDK’n, dhe simbas tij Isa s’ban me qenë kryetar i LDK’s, sepse s’e ka asnji ndjenjë të LDK’s.

Haraqija ka theksue se asht kthye ne LDK’n dhe ne momentin kur vajza e Ibrahim Rugoves ka hy ne LDK, Lista e ka shue aktivitetin e saj.

Astrit Haraqija ka theksue se Isa Mustafa s’duhet me qenë ma në krye te LDK’s, tue shtue se po u ba kryetar edhe nji herë, atëherë LDK ka me marrë fund.