Haradinaj: 100 ditë mashtrim të Qeverisë “Mustafa”

18.03.2015 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: 100 ditë mashtrim të Qeverisë “Mustafa”

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj duke vlerësuar 100 ditëshin e parë të Qeverisë “Mustafa” ka thënë se kjo periudhë mund përmblidhet shkurt me frazën “100 ditë mashtrim”. Kjo pasi sipas tij në 100 ditëshin e parë Qeveria e drejtuar nga Isa Mustafa nuk ka arritur të bëjë asnjë ndryshim pozitiv në qeverisjen e vendit. Këto deklarata kreu i AAK-së i ka dhënë në një konferencë për media.

“Çdo qytetarë i vendit tashmë e ka krijuar bindjen e vet, e dinë se cka ishte ky 100 ditësh, por fjala që i përshtatet më së shumti këtij 100 ditëshi është mashtrimi.

Pra nëse dojmë që me një fjalë ta shpjegojmë se çka ka ndodhë,  çka i ka ndodhë qytetarit të vendit në këto 100 ditë është mashtrimi. Jemi mashtru me politika qeverisëse, jemi mashtru me obligimit që janë marrë nga institucionet e vendit, ka mashtrim ndaj qytetarit direkt, ka mashtrime të ndërsjella në politikë, mashtrime partnerë e akterë ndërkombëtar, pra thjeshtë jemi në një vorbull të mashtrimit nga Qeveria Mustafa- Thaçi”, është shprehur Haradinaj.

Ndryshe, AAK ka përmbledhur edhe 100 dështimet e Qeverisë së vendit në këtë periudhë.

Image
Image

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetit të VV-së i vidhen mijëra euro të padeklaruara në shtëpi, thotë se disa ishin të baxhanakut

Deputetit të VV-së i vidhen mijëra euro të padeklaruara në shtëpi, thotë se disa ishin të baxhanakut

Ambasadorja amerikane në Mal të Zi: Në Ballkan të Hapur, s’ka fusnotë

Ambasadorja amerikane në Mal të Zi: Në Ballkan të Hapur, s’ka fusnotë

Ndryshon rregullorja për menaxhimin e parkingjeve në kryeqytet (VIDEO)

Ndryshon rregullorja për menaxhimin e parkingjeve në kryeqytet (VIDEO)

Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal

Kurti: Kemi rreth 255.2 milionë euro më shumë buxhet të ndarë nga niveli qendror për nivelin komunal

Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në

Kancelari austriak përmend për të keq investimet e Turqisë në Kosovë, kërkon përafrim me BE-në

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Osmani takoi biznese të Tajlandës, i ftoi të investojnë në Kosovë

Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme

Vuçiq ironizon me Kurtin: Njohja nga Kosova është shumë e rëndësishme

Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke

Edward P. Joseph: Marrëveshja për energjinë e mirë, por kjo kornizë dialogu nuk çon tek finalja me njohje reciproke

Tetëmbëdhjetë migrantë vdesin duke tentuar të kalojnë një enklavë spanjolle

Tetëmbëdhjetë migrantë vdesin duke tentuar të kalojnë një enklavë spanjolle

Momenti kur policia ndjek dhe kap të dyshuarin në Kodrën e Trimave (VIDEO)

Momenti kur policia ndjek dhe kap të dyshuarin në Kodrën e Trimave (VIDEO)

Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni

Ish-kryegjyqtari i EULEX u drejtohet kosovarëve për mosliberalizimin: Ju i bëtë të gjitha, një ditë do shpërbleheni

Armend Zemaj: Gjuetia qeveritare po vazhdon me largimin nga puna të personelit shëndetësor

Armend Zemaj: Gjuetia qeveritare po vazhdon me largimin nga puna të personelit shëndetësor

Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Kurti: Vuçiq u zemërua kur i thashë që t’i trajtojmë reciprokisht minoritetet

Gjinovci – Kurtit: Urime kryeministrit fillimin e kapjes së institucioneve arsimore

Gjinovci – Kurtit: Urime kryeministrit fillimin e kapjes së institucioneve arsimore

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim

Von Cramon: Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ishte një dështim

Bregu: Samiti i BE-së e frustroi Ballkanin Perëndimor

Bregu: Samiti i BE-së e frustroi Ballkanin Perëndimor