Hamasi thotë se lideri i tyre është në kontakt me ndërmjetësit për marrëveshjen e armëpushimit

E publikuar: 04/07/2024 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
hamas4-compressed

Hamasi ka thënë se lideri i tyre, Ismail Haniyeh është në kontakt me ndërmjetësit e Katarit dhe Egjiptit për të diskutuar idetë për një marrëveshje armëpushimi për t’i dhënë fund luftës në Gaza.

“E gjitha u bë në një frymë pozitive me përmbajtjen e diskutimeve në vazhdim”, thuhet në deklaratë.

Hamasi shtoi se në orët e fundit, anëtarët e tij diskutuan gjithashtu zhvillimet e fundit me zyrtarët në Turqi.

Gatimet tona pjekën në prush, prandaj edhe janë më të shijshme!

Posted by Pep's Taverna on Tuesday, April 28, 2020