Halil Matoshi Bajram Rexhepit: Mirëserdhe në Lëvizjen e Rezistencës anti SHIK

20.03.2015 13:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Halil Matoshi Bajram Rexhepit: Mirëserdhe në Lëvizjen e Rezistencës anti SHIK

Analisti dhe njohësi i qështjeve politike, Halil Matoshi, ka komentuar deklarimet e ish-ministrit Bajram Rexhepi, i cili ka deklaruar se “SHIK-u e ka kapur PDK-në dhe institucionet”.

Matoshi në një shënim në Facebook i ka uruar mirëseardhje Bajram Rexhepit në Lëvizjen e Rezistencës anti SHIK.

Lexojeni të plotë shënimin e Matoshit:

Mirseerdhe Bajram Rexhepi ne Levizjen e Rezistences anti SHIK

Kur kemi shkrue e folë, na disa kolumnista se SHIK e ka kap shtetin (në kontinuitet, që nga viti 2008) Bajram Rexhepi ishte edhe Kryeministër, pastaj ministër i rendit, i emnuem prej SHIK-ut dhe kurr nuk e ngriti zanin me i mbrojte njerezit qe ndiqeshin nga SHIK-u, kundershtar politik e gazertarë, ata te cileve para syve te tij, u baheshin dosje, liheshin ne margjina, kurse ne policine e Kosoves cilesoheshin “milic te Tites”.

Nuk foli pra Rexhepi atebote, per t’i mbrojte qytetaret nga damkat, per t’i mbrojte ata qe kurre nuk munden te marrin nje pune shteti ose nji zyre publike sepse fshiheshin nga listat me boje te kuqe!?

Por po flet tashti, kur e flaken si sakez te pertypun, njajt si Jakup Krasniqi i cili para se te “nxirrej” nga PDK shkruente se si SHIK ka mbjell frike e frikesim ne popull…

Prandej deklaratë ma hipokrite se kjo e Rexhepit nuk kam dëgjue kaherë. Zoti Bajram Rexhepi ka qenë njëri ndër eksponentët kryesor të PDK-së dhe ka qenë zyrtar në parti, kryeministër e ministër i brendshëm, ai sëkendejmi ka mund të motovojë të tjerët për të folur, për të dokumentuar, ai madje ka mund të nxis hetime (jo vetem parlamentare) kundër kësaj organizate…

Është sekret publik se zyrta e SHIK-ut kanë ndarë pushtet, pra edhe Rexhepit.

Por sa ka qenë vetë brenda këtyre struklturave ai ka heshtë, sepse dhuna është theyr për kurrizin e tjerëve.

Tash flet sepse nuk i kanë dhënë pushtet e flet si opozitar i devotshëm.

Por ma mire vone se hiq!

Mirseerdhe Bajram Rexhepi në lëvizjen e rezistencës anti SHIK!!!

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: E njoh Serbinë më mirë se Rama

Kurti: E njoh Serbinë më mirë se Rama

Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Pse BE-ja duhet të zgjerohet pa humbur kohë me Ballkanin Perëndimor

Pse BE-ja duhet të zgjerohet pa humbur kohë me Ballkanin Perëndimor

DEA “zbarkon” në Shqipëri, zyra të reja edhe në Tiranë

DEA “zbarkon” në Shqipëri, zyra të reja edhe në Tiranë

Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë

Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë

Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë

Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë

Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit

Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit

Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin

Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin

Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë

Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë

Në ditën e parë aplikojnë 164 nxënës në gjimnazin “Sami Frashëri”, vërehet interesim i madh

Në ditën e parë aplikojnë 164 nxënës në gjimnazin “Sami Frashëri”, vërehet interesim i madh

A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor

A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor

60% e shqiptarëve nuk bën dot një javë pushime këtë vit, më keq se rajoni

60% e shqiptarëve nuk bën dot një javë pushime këtë vit, më keq se rajoni

AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje

AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje

Pula për vizitën e Lajçakut: Lufta në Ukrainë po e rikthen vëmendjen e BE-së në Ballkanin Perëndimor

Pula për vizitën e Lajçakut: Lufta në Ukrainë po e rikthen vëmendjen e BE-së në Ballkanin Perëndimor

Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun

Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun

Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht

Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht