Halil Matoshi Bajram Rexhepit: Mirëserdhe në Lëvizjen e Rezistencës anti SHIK

E publikuar: 20/03/2015 13:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Analisti dhe njohësi i qështjeve politike, Halil Matoshi, ka komentuar deklarimet e ish-ministrit Bajram Rexhepi, i cili ka deklaruar se “SHIK-u e ka kapur PDK-në dhe institucionet”.

Matoshi në një shënim në Facebook i ka uruar mirëseardhje Bajram Rexhepit në Lëvizjen e Rezistencës anti SHIK.

Lexojeni të plotë shënimin e Matoshit:

Mirseerdhe Bajram Rexhepi ne Levizjen e Rezistences anti SHIK

Kur kemi shkrue e folë, na disa kolumnista se SHIK e ka kap shtetin (në kontinuitet, që nga viti 2008) Bajram Rexhepi ishte edhe Kryeministër, pastaj ministër i rendit, i emnuem prej SHIK-ut dhe kurr nuk e ngriti zanin me i mbrojte njerezit qe ndiqeshin nga SHIK-u, kundershtar politik e gazertarë, ata te cileve para syve te tij, u baheshin dosje, liheshin ne margjina, kurse ne policine e Kosoves cilesoheshin “milic te Tites”.

Nuk foli pra Rexhepi atebote, per t’i mbrojte qytetaret nga damkat, per t’i mbrojte ata qe kurre nuk munden te marrin nje pune shteti ose nji zyre publike sepse fshiheshin nga listat me boje te kuqe!?

Por po flet tashti, kur e flaken si sakez te pertypun, njajt si Jakup Krasniqi i cili para se te “nxirrej” nga PDK shkruente se si SHIK ka mbjell frike e frikesim ne popull…

Prandej deklaratë ma hipokrite se kjo e Rexhepit nuk kam dëgjue kaherë. Zoti Bajram Rexhepi ka qenë njëri ndër eksponentët kryesor të PDK-së dhe ka qenë zyrtar në parti, kryeministër e ministër i brendshëm, ai sëkendejmi ka mund të motovojë të tjerët për të folur, për të dokumentuar, ai madje ka mund të nxis hetime (jo vetem parlamentare) kundër kësaj organizate…

Është sekret publik se zyrta e SHIK-ut kanë ndarë pushtet, pra edhe Rexhepit.

Por sa ka qenë vetë brenda këtyre struklturave ai ka heshtë, sepse dhuna është theyr për kurrizin e tjerëve.

Tash flet sepse nuk i kanë dhënë pushtet e flet si opozitar i devotshëm.

Por ma mire vone se hiq!

Mirseerdhe Bajram Rexhepi në lëvizjen e rezistencës anti SHIK!!!