Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

20.11.2021 15:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Janë mbyllur tri sfidat e xhiros së 14 në Superligë që u zhvilluan ditën e shtune.

Gjilani ka arritur që ta mund në udhëtim KF Ulpianën më rezultatin 2-1, për të rrëmbyer kreun në Superligë.

Gjilani tani ka 25 pikë, aq sa Drita, derisa Ballkani i treti me 24, por ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Qerimi e kaloi Ulpiuanën në epërsi në pjesën e parë, derisa Gjilani përmbysi gjithçka në pjesën e dytë; realizuan Dabiqaj 65’ dhe Progni 84’.

Në ndeshjet tjera, Drita ka arritur të marrë tri pikë me shumë vështirësi.

Vendasit shënuan golin e tri pikëve për 1-0 në minutën e 89’, për ta barazuar me pikë në renditje Gjilanin.

Në ndeshjen tjetër, Feronikeli u mund në shtëpi nga Malisheva, duke pranuar gol në minutën e 93′, sfidë që u mbyll 0-1.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë