Gjilan, 130 mostrat e marra dje rezultuan negative për Covid-19

01.05.2020 12:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gjilan, 130 mostrat e marra dje rezultuan negative për Covid-19

Komiteti për menaxhimin e emergjencave në Gjilan, i udhëhequr nga kryetari Lutfi Haziri, kanë thënë se janë të lumtur që lakorja e infeksionit me Covid-19 atje po shkon drejt zeros.

Pas takimit u tha se nga 130 mostrat e marra dje nga kjo komunë, që të gjitha rezultuan negative.

Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se pavarësisht se ditëve të fundit nuk ka pasur asnjë rast pozitiv, qytetarët duhet të vazhdojnë të vetëpërmbahen sepse, siç tha, akoma nuk ka përfunduar lufta kundër Covid-19.

Nënkryetari Arbër Ismajli ka falënderuar shtabin emergjent të Gjilanit, i cili është gjithëpërfshirës, për punën dhe angazhimin e madh kundër përhapjes së Covid-19.

Drejtoresha e Qendrës Rajonale të Shëndetit Publik, Ajhane Sefiu, është shprehur e lumur që testet e fundit kanë rezultuar negativë, ndërkaq ka shtuar se kjo nuk do të thotë se jemi të lirë të veprojmë si më parë.

Ndërkohë, drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm, Ukshin Ismaili, ka thënë se duhet të vazhdojë disiplina dhe vetëpërmbajtja e qytetarëve, duke ripërsëritur sloganin ‘dimë, duam dhe ia dalim’.

Drejtori i QKMF-së në Gjilan, Fejzulla Berisha, tha se jemi në drejtim të mirë, duke shfaqur shpresën se do t’ia dalin bashkërisht si ekip.

Në emër të policisë ka folur majori, Alban Ramushi, derisa në emër të Njësisë së Zjarrfikjes dhe Shpëtimit, ka folur Rabit Murseli, të cilët kanë kërkuar nga qytetarët që të vazhdojnë t’i respektojnë masat kundër përhapjes së virusit Corona.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

LDK e Gjilanit pushton terrenin, përkrahje masive për Lutfi Hazirin nga Baja e Dheu i Bardhë

LDK e Gjilanit pushton terrenin, përkrahje masive për Lutfi Hazirin nga Baja e Dheu i Bardhë

Haradinaj: Besnik Bislimi është njeri me behane, i retardum, ka probleme mendore

Haradinaj: Besnik Bislimi është njeri me behane, i retardum, ka probleme mendore

Anketë: 42.5% e serbëve mendojnë se ende nuk e kanë humbur Kosovën

Anketë: 42.5% e serbëve mendojnë se ende nuk e kanë humbur Kosovën

Haradinaj në Kryeministri i nervozuar: I thashë tregoni hajnit tuaj që kur i fton njerëzit duhet me i pritë

Haradinaj në Kryeministri i nervozuar: I thashë tregoni hajnit tuaj që kur i fton njerëzit duhet me i pritë

​Parashikimi i motit për dy ditën në vijim

​Parashikimi i motit për dy ditën në vijim

Lista Serbe e refuzon propozimin e KFOR-it që të qëndrojë në fuqi masa e reciprocitetit të targave

Lista Serbe e refuzon propozimin e KFOR-it që të qëndrojë në fuqi masa e reciprocitetit të targave

Fadil Nura shpalos platformën për fitore në Skenderaj: Vota juaj për mua, votë për vlerat e UÇK-së dhe Skenderaj të zhvilluar (VIDEO)

Fadil Nura shpalos platformën për fitore në Skenderaj: Vota juaj për mua, votë për vlerat e UÇK-së dhe Skenderaj të zhvilluar (VIDEO)

I amerikane thotë se për ta sovraniteti i Kosovës është i pacenueshëm

I amerikane thotë se për ta sovraniteti i Kosovës është i pacenueshëm

Kandidati i AKR-së zotohet t’i përkrah bizneset: Teknologjia është e ardhmja

Kandidati i AKR-së zotohet t’i përkrah bizneset: Teknologjia është e ardhmja

Kurti takohet me Shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga BE, flasin për procesin zgjedhor

Kurti takohet me Shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga BE, flasin për procesin zgjedhor

Daut Haradinaj: Kurti e ka përkrahjen time për vendosjen e reciprocitetit

Daut Haradinaj: Kurti e ka përkrahjen time për vendosjen e reciprocitetit

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Me veprime nxitëse, Serbia po tenton ta destabilizojë veriun e vendit

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Me veprime nxitëse, Serbia po tenton ta destabilizojë veriun e vendit

Ursula von der Leyen nesër do të takohet me Osmanin dhe Kurtin

Ursula von der Leyen nesër do të takohet me Osmanin dhe Kurtin

KEDS njofton për punimet në rrjet, ja kush mbetet nesër pa energji-elektrike

KEDS njofton për punimet në rrjet, ja kush mbetet nesër pa energji-elektrike

Lutfi Haziri viziton Qendrën Labyrinth, zotohet për mbështetje institucionale edhe në mandatin e ri

Lutfi Haziri viziton Qendrën Labyrinth, zotohet për mbështetje institucionale edhe në mandatin e ri