Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

18.11.2021 18:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Steven Gerrard është kthyer në jetën e Ligës Premier si trajner i ri i Aston Villas dhe ka zbuluar se lojtarëve të tij tashmë u është ndaluar të konsumojnë keçap gjatë ushqimit.

Ka pasur shumë thashetheme në lidhje me një qasje të ngjashme nga trajneri i Tottenhamit, Antonio Conte në veri të Londrës, me erëzat dhe soset që janë larguar nga tavolina e ushqimeve për lojtarët.

Për Gerrard, i cili është rikthyer në një kampionat që e njeh mirë nga një periudhë e suksesshme në krye të kampionëve skocezë Rangers, gjithçka ka të bëjë me sigurimin e fitimeve minimale në bizneset më kërkuese dhe nën presion.

I pyetur në konferencën e tij të parë për shtyp para ndeshjes nëse keçapi është futur në listën e kuqe në Villa Park, Gerrard konfirmoi një gjë të tillë.

“Ishte ndaluar para se ta kisha parë!”, ka thënë fillimisht Gerrard në konferencë.

“Lojtarët duhet të kenë mentalitetin e duhur. Të shkojnë më lart dhe përtej. Ata duhet të përpiqen të jenë elitar”, përfundoi anglezi.

Ndeshja e parë e Gerrardit si trajner i Aston Villas është në shtëpi ndaj Brightonit të shtunën.

Ai më pas do të udhëtoj te Crystal Palace përpara se të përballet me një test të madh me tri ndeshje të forta radhazi kundër Manchester Cityt, Leicester Cityt dhe Liverpoolit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Londër: Depozita në renminbi arrin në 88.5 miliardë juanë

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Fifi largohet nga “Big Brother VIP”

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Çfarë është “Service95”, Dua Lipa zbulon projektin e saj më të ri

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Momenti kur Fifit i bie të fikët LIVE në Big Brother VIP (VIDEO)

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

Shënon Ronaldo, Man Utd në epërsi ndaj Villarrealit

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

E sheh gruan në makinën e tjetërkujt, shikoni se si reagon kinezi (Video)

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Vedat Muriqi në depresion: Jam pothuajse i vdekur mendërisht

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Florian Marku i pandalshëm, e mund Luisetton

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Llojet e dhimbjeve të kokës – Kur duhet të shqetësoheni?

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gjilani fiton dhe rrëmben kreun në Superligë, Drita e Malisheva fitojnë në minutat e fundit

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

Gerrard vjen me një vendim të çuditshëm, ua ndalon lojtarëve këtë gjë

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

10 gjëra që nuk duhet t’i bëni në Facebook

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Banori i ri në “Big Brother VIP” është analisti i njohur

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Kosova fiton me një gol në minutat e fundit, ia humb shpresat Shqipërisë

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Mësoni nga rutina e mëngjesit e shefit Ekzekutiv të Google, bazohet në 3 gjëra të thjeshta

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë

Anglia po e deklason Shqipërinë, e shënon edhe golin e tretë