Formacionet e mundshme Barcelona – Real Madrid

E publikuar: 22/03/2015 11:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në orën 21:00 në “Camp Nou” zhvillohet ndeshja e njohur si “El Clasico” në mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Kjo ndeshje është shumë interesante edhe në këtë edicion, pasi diferenca e pikëve në mes Barcelonës dhe Real Madridit është e vogël, dhe kjo ndeshje mund të jetë përcaktuese edhe në garën për titull të kampionit.

Formacionet e mundshme:

Barcelona: Bravo, Alves, Pique, Mathieu, Alba, Mascherano, Xavi, Iniesta, Messi, Neymar, Suarez.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Kroos, Modric, Isco, Bale, Ronaldo, Benzema.