Eurodeputeti Lukas Mandl merr pjesë në Kuvendin Zgjedhor të LDK-së

E publikuar: 19/11/2023 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka ardhur në Kosovë për të marrë pjesë në procesin zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës për zgjedhjen e kryetari të ri.

Mandl është nga Partia Popullore Evropiane, familje e të cilës është pjesë edhe LDK-ja.

Në garë për kryetar të partisë janë Lumir Abdixhiku dhe Faton Bislimi./Klankosova.tv