E tmerrshme: Mësuesja e quan nxënësin taleban, suspendohet menjëherë

22.03.2015 13:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E tmerrshme: Mësuesja e quan nxënësin taleban, suspendohet menjëherë

Një mësuese franceze ng Florida ështe suspenduar për pesë ditë pa pagesë,  pasi që drejtoria e shkollës ka gjetur se ajo e ka quajtur terrorist dhe taleban njërin nga nxënësit e saj ne klasë.

14 vjeçari Deyab Houssein, nuk kishte ide se cfarë do të thotë të jesh taleban, përderisa nuk i kishte pyetur prindërit e tij krejt rastësisht për etiketimet që profesresha po i bënte atij.

Ai tha se nuk e ka pritur një gjë të tillë nga një mësuese. Sipas tij mësueset duhet të jenë shembuj per nxënësit e tyre.“Eshtë shumë e dhimbshme që njerëzit ende mendojnë se të gjithë muslimanët janë terroristë”- tha ai per Sun Sentinel.

Për babain e nxënësit, Deyab Houssein ky dënim ishte shume i vogël. Ai mendon se mësuesja duhej suspenduar pa pagesë për një vit te tërë, ose të përjashtohej nga puna menjëherë.

Inspektori i Arsimit, Robert W. Runcie, pasi u njoftua me rastin, tha se e ka marre mjaft seriozitet dhe se e ka adresuar si problem qe duhet zgjidhur sa më shpejtë. /Indeksonline

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zelensky i drejtohet bjellorusëve: Mos lejoni të përfshiheni në luftë

Zelensky i drejtohet bjellorusëve: Mos lejoni të përfshiheni në luftë

Rusia shpall “non grata” tetë diplomatë grekë/ Kremlini ‘acarohet’ me Greqinë që po ndihmon me armë Ukrainën

Rusia shpall “non grata” tetë diplomatë grekë/ Kremlini ‘acarohet’ me Greqinë që po ndihmon me armë Ukrainën

Vrau një punëtore për shkak se i qitën shumë majonezë në sandviç

Vrau një punëtore për shkak se i qitën shumë majonezë në sandviç

Ukraina: Mbi 34,700 trupa ruse të vrarë në luftë

Ukraina: Mbi 34,700 trupa ruse të vrarë në luftë

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Koloneli që bartë çantën e Putinit me kodet e armëve bërthamore, qëllohet me armë në shtëpinë e tij

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?