E paguan t’i “vjedhë” të dashurin, ajo e bën vërtet

08.03.2015 23:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
E paguan t’i “vjedhë” të dashurin, ajo e bën vërtet

Një 27 vjeçare angleze ka mbetur tërësisht e zhgënjyer nga i dashuri i saj, por edhe ka krijuar situatën perfekte për shprehjen ‘ia bëri vetes’. Samantha Phipps (në foto) kishte disa dyshime për të dashurin e saj, pas një mesazhi të gjetur në celularin e tij. Pa e bërë të gjatë ajo u lidh me një agjenci dhe pagoi 200 paund që partneri i saj të vihej në provë. Agjencia, e quajtur ‘Miss karremi’, sajonte një takim rastësor mes vazjave të agjencisë dhe partnerit që duhej testuar, për të parë sa shpejt do binte brenda viktima përballë joshjes nga vajza e agjencisë.

Kështu që , në një pub në Bristol, partneri i Samantës, Jack, u takua ‘rastësisht’ me një nga vajzat bukuroshe të agjencisë. Plani funksionoi menjëherë, vajza-karrem i tregoi Samantës se si ishte puthur me të dashurin e saj dhe se në cilin hotel e kishin lënë takimin e rradhës.

Mirëpo historia nuk mbaroi me kaq, Jack nuk u pa fare në shtëpi atë fundjavë, kërkesave të Samantës ai iu përgjigj me mesazhin ‘kam ikur dhe nuk do kthehem më’. Krejt e dëshpëruar, Samanta shkoi në hotelin ku Jack duhej të ishte me vajzën e agjencisë, por nuk i gjeti atje. Më pas, për të mbytur dëshpërimin (sipas metodës angleze) ajo hyri në një pub ku pa Jane (vajzën e agjencisë) me të dashurin e saj.

“U zemërova shumë, tregon Samanta, i derdha asaj pijen sipër dhe ajo nisi të qante”. Jane e la punën e saj në agjenci, ndërsa Jack është shprehur shumë i kënaqur që e gjitha kjo ndodhi sepse ai ndjehet krejt në harmoni me vajzën që njohu falë xhelozisë së ish-të dashurës.

paguan1 paguan2

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri