Dy viktima dhe 1 mijë e 603 raste pozitive me koronavirus

E publikuar: 28/07/2022 13:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Dy persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Tutje, Ministria e Shëndetësisë njofton se janë regjistruar 1 mijë e 603 raste pozitive me koronavirus në vend.

Mbi 10 mijë raste janë aktive, u kryen 3 mijë e 964 testime, ndërkohë 1 mijë 792 qytetarë u shëruan,