Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata

21.07.2021 19:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dua Lipa realizon ëndrrën e saj, merr pushimet luksoze në Meksiko vetëm 359 dollarë nata

Ajo është një nga yjet më të nxehta të muzikës në botë, kështu që do të kishte kuptim që bënte një pushim të tillë.

Dua Lipa ndau dy imazhe përrallore nga ikja e saj në Mexico City gjatë fundjavës, teksa shihej duke u  argëtuar me miqtë në vendin unik, transmeton lajmi.net.

Prodhuesja e hitit ‘Levitating’, postoi disa çaste nga një Airbnb i quajtur Quetzalcoatl’s Nest, i cili i referohet një hyjnie antike Mesoamerikane të njohur si gjarpri me pendë ose plumb.

Shtëpia e Airbnb, e cila kushton 359 dollarë për një natë, është një strukturë e çuditshme, në formë gjarpri, shumëngjyrësh, e ndërtuar në tokë, me disa dritare të vogla.

Pjesa më e madhe e pjesës së jashtme të një shtëpie përmban 4 dhoma gjumi, 3,5 banjo, e projektuar nga arkitekti Javier Senosiain, është e mbuluar me bimë.

Kjo ndihmon që pjesët e brendshme të duken pjesërisht nëntokësore, të vendosura vërtet në tokë.

Sidoqoftë, hapësira pikon nga luksi e kompletuar me kopshte të shtrira, karrige në formën e duarve të arta, një tavolinë kafeje prej druri natyral dhe dyer qelqi me njolla.

Me të drejtë, ajo mbishkroi postimin me një fjalë të vetme, “ëndërr”, së bashku me emotikona për shtëpinë dhe bimët.

Lipa, siguroi që të përfshijë disa selfie të përziera në galeri, në të cilën ajo kishte veshur një xhaketë të shkurtuar përrallore dhe set minifund nga marka ‘Casa’.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kjo kompani ndërpret punën që punëtorët e saj të ndjekin sezonin e ri të “La Casa de Papel”

Kjo kompani ndërpret punën që punëtorët e saj të ndjekin sezonin e ri të “La Casa de Papel”

“Ky jam unë tre muaj pas aksidentit”, Orlando Bloom flet për ngjarjen që për pak i kushtoi me jetë

“Ky jam unë tre muaj pas aksidentit”, Orlando Bloom flet për ngjarjen që për pak i kushtoi me jetë