Djalit 6 vjeçar ia prenë dorën sepse ka lëkurë të pasur

11.03.2015 15:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Djalit 6 vjeçar ia prenë dorën sepse ka lëkurë të pasur

Njerëzit me lëkurë albinë së fundmi janë fokusi i bandave. Në Tanzani po regjistrohen çdo ditë raste të reja të sulmeve ndaj kësaj kategorie.

Së fundmi është sulmuar një djalë 6 vjeçar të cilit ia kanë shkulur dorën nga vendi, për t’ia shitur njerëzve të pasur më pastaj. Lëkura e këtyre njerëzve thuhet qëështë e pasur dhe sjellë shumë fat e pasuri.

Baraka Cosmas është viktima e fundit e këtyre rasteve të shumta në Tanzani. Ai është sulmuar në shtëpinë e tij ku jeton së bashku me prindërit, dhe pas sulmit atë e kishin lënduar së bashku me nënën e tij.

Është për të ardhur keq që ky është rasti i katërt në tre muajt e fundit në Tanzani. Më herët janë rrëmbyer vajza 18 muajshe Yohana Bahati dhe Pendo Emanuelle Nandi katër vjeçar.

Këto raste po ndodhin për arsye se njerëzit e pasur janë shumë të interesuar të blejnë pjesët e trupit albinë e sidomos lëkurën e tyre.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Publikohet harta e re të Hënës, më e hollësishmja deri më tani në botë

Publikohet harta e re të Hënës, më e hollësishmja deri më tani në botë

Modelja bie nga 25m drejt vdekjes gjatë ‘festës erotike’ në hotel, policia heton për vrasje (fotot)

Modelja bie nga 25m drejt vdekjes gjatë ‘festës erotike’ në hotel, policia heton për vrasje (fotot)

Çka është Manuka – druri që sot mbillet për herë të parë në Kosovë nga Presidentja?

Çka është Manuka – druri që sot mbillet për herë të parë në Kosovë nga Presidentja?

Kajtazi: Ajo çfarë ka ndodhur në Amerikë është hajgare, Kurti duhet të jap dorëheqje

Kajtazi: Ajo çfarë ka ndodhur në Amerikë është hajgare, Kurti duhet të jap dorëheqje

Xinjiang-u një provincë në zhvillim

Xinjiang-u një provincë në zhvillim

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

“Millosheviqi s’e pyeste kurrë Vuçiqin edhe pse e kishte ministër”, Kadrijaj reagon pas deklaratës skandaloze të Kurtit për Vuçiqin

Zgjerohet lista e shteteve që e përkrahin anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Zgjerohet lista e shteteve që e përkrahin anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Hoxhaj: Serbia bastion i Rusisë në Ballkan për ta luftuar perëndimin

Hoxhaj: Serbia bastion i Rusisë në Ballkan për ta luftuar perëndimin

Gjejndet fosili i një zvarraniku të ri detar që daton 244 milion vite më  parë

Gjejndet fosili i një zvarraniku të ri detar që daton 244 milion vite më parë

Arsyeja pse njerëzit në mbarë botën po rezervojnë apartamente me qira në Ukrainë

Arsyeja pse njerëzit në mbarë botën po rezervojnë apartamente me qira në Ukrainë

Testi që tregon nëse jeni të stresuar

Testi që tregon nëse jeni të stresuar

Realizohet  eliminimi i 20 llojeve të ndotësve të qëndrueshëm organikë

Realizohet eliminimi i 20 llojeve të ndotësve të qëndrueshëm organikë

Mbrojtja ekologjike e ligatinave,kontribut me efekte pozitive mjedisore

Mbrojtja ekologjike e ligatinave,kontribut me efekte pozitive mjedisore

Sonda hënore e Kinës zbulon në vend ujin në sipërfaqen e Hënës

Sonda hënore e Kinës zbulon në vend ujin në sipërfaqen e Hënës

Teleskopi FAST  zbulon një fushë magnetike koherente ndëryjore

Teleskopi FAST zbulon një fushë magnetike koherente ndëryjore