Dështon festivali i muzikës me humbje prej 360 mijë funta ku do të merrte pjesë Rita Ora, The Vamps dhe Rudimental

15.07.2021 11:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dështon festivali i muzikës me humbje prej 360 mijë funta ku do të merrte pjesë Rita Ora, The Vamps dhe Rudimental

Ngjarja u organizua në një përpjekje për të mbledhur para shtesë, por përkundrazi ngjarja e dështuar humbi një shumë të madhe.

Paratë mund të kishin paguar pagat e 10 infermierëve për një vit në besim, i cili drejton Spitalin Royal Derby, shkruan Daily Mail.

Spitali Universitar i Derby dhe Burton Fondacioni NHS Trust u përpoq të mbante humbjen të fshehtë, por është detyruar që të zbulojë detajet pas një beteje dy-vjeçare të Lirisë së Informacionit.

Derby Sound, me Rita Ora dhe The Vamps, do të zhvillohej në Derbyshire County Cricket Club në 2019, por shitja e dobët e biletave e detyroi anulimin e saj.

Ajo u organizua nga D-Hive, një kompani në pronësi të plotë të besimit të spitalit, e cila besimi thotë se punon në projekte tregtare me qëllim të injektimit të fitimeve përsëri në kujdesin shëndetësor lokal.

Në total, kostot e lidhura me anulimin e Derby Sound ishin 361,679.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Tea publikon fotografinë e të dashurit misterioz në rrjete sociale

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Moderatori i njohur kosovar me postim prekës për grimeren 26-vjeçare që vdiq nga Covid-19

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kida publikon këngën e re “Dinero”

Kjo kompani ndërpret punën që punëtorët e saj të ndjekin sezonin e ri të “La Casa de Papel”

Kjo kompani ndërpret punën që punëtorët e saj të ndjekin sezonin e ri të “La Casa de Papel”

“Ky jam unë tre muaj pas aksidentit”, Orlando Bloom flet për ngjarjen që për pak i kushtoi me jetë

“Ky jam unë tre muaj pas aksidentit”, Orlando Bloom flet për ngjarjen që për pak i kushtoi me jetë