Dëshmia që mund të kthejë sërish Berlusconin në gjyq

20.03.2015 20:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dëshmia që mund të kthejë sërish Berlusconin në gjyq

“Është një histori e vërtetë. Dua t’ju tregoj pasi është rëndësishme për mua. E kam parë të shkojë në shtrat me të dy herë”- ka thënë show girl-i Marysthell Polanco.

Në sallën e gjyqit ajo ka deklaruar se nuk dinte asnjë gjë në lidhje me raportet seksuale të Silvio Berluskonit dhe Ruby-t, por sot ajo ka treguar për Daily Mail se ka parë dy herë ish kryeministrin italian duke kryer marrëdhënie seksuale me Rubin, e cila në atë kohë ishte ende minorene.

Polanco ka dhënë këtë dëshmi pak ditë pas dhënies së vendimit nga Gjykata e Apelit, në lidhje me çështjen “Ruby” në Itali, ku Silvio Berlusconi akuzohet për prostitucionin e fëmijëve, akuza nga të cilat është liruar.

Deklarata e show girl-it, janë në kundërshtim me atë çfarë është pohuar deri tani në lidhje me marrëdhënien e Berlusconi-t me Ruby-n. Sipas Daily Mail, kjo dëshmi mund të çojë sërish ish kryeministrin përpara gjykatës.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Macron nën presion, takon rivalët partiakë pas humbjes së shumicës

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

Biden: Me Zelenskyn flas 3 deri në 4 herë në javë

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

​Gjermani: Pensionet rriten nga korriku

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

Zelensky i adresohet popullit ukrainas: Nesër nis një javë historike

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

“Porti i Durrësit duhet të jetë rajonal”, Rama: Marrëveshja me Kosovën u shty

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Vala e të nxehtit thyen rekorde në Gjermani

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Reduktimi i gazit rus, Gjermania me masa

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Rama për Ballkanin e Hapur: Secili do të marrë pjesën e vet të asaj që i takon

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Sëmuret pasagjeri që po vinte në Kosovë, aeroplani nga Zvicra bën ulje emergjente

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Zgjedhjet në Francë: Macron humb shumicën absolute në Parlament

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Misteri i një avioni nisur nga Moska: Pse u ndal dhe në Beograd?

Çka duhet të bëni nëse ju del gjumi para alarmit?

Çka duhet të bëni nëse ju del gjumi para alarmit?

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

Humbjet e mëdha në radhët e forcave ajrore, Putin “heq qafe” gjeneralin

Boris Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën

Boris Johnson: Do të ishte një katastrofë nëse Putini do të fitonte luftën

Zelensky viziton Odesën, vijën e parë të frontit me Rusinë

Zelensky viziton Odesën, vijën e parë të frontit me Rusinë

Qëllohet 7 herë ndaj një personi, ngjarje e rëndë në Elbasan

Qëllohet 7 herë ndaj një personi, ngjarje e rëndë në Elbasan