Deputeti i PDK’së Bekim Haxhiu, i kërkon Mustafës ta shkarkojë Ministrin e Shëndetësisë

E publikuar: 21/03/2016 13:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Deputeti i PDK’së Bekim haxhiu- Kamishi ka shfrytëzuar shkrimin e The Guardian për të kërkuar nga Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ta shkarkojë Ministrin e Shëndetësisë Imer Rrahmani.

Ky është statusi i Haxhiut:

Kryeministër, SHKARKOJE Imet Rrahmanin.

Kosova ka potencial, ka kuadro brenda partnerëve të koalicionit dhe jashtë saj për ta përmirësuar gjendjen në sektorin e shëndetësisë. Ju nuk do të duhej të ishit atak i sulmeve jo etike për shkak të gjendjes shëndetësorë të vëllait tuaj, sepse përgjegjës për gjendjen e rëndë në shëndetësi është ministri aktual dhe ata paraprak.

Kryeministër, ju do bëheni përgjegjës nëse nuk e ndërroni ministrin e shëndetësisë, sepse ju e keni përcaktuar shëndetësinë një nga prioritete e qeverisjes suaj, keni premtuar reforma për ta përmirësuar gjendjen në shëndetësi, ndërsa Imet Rrahmani vetëm sa e ka rënduar atë. Andaj, SHKARKOJE.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!