Deklarata e Haki Abazit: Thaçi është akuzuar nga shokët e tij për tradhti dhe vrasje politike

01.05.2020 09:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deklarata e Haki Abazit: Thaçi është akuzuar nga shokët e tij për tradhti dhe vrasje politike
Play

Zëvendëskryeministri në detyrë Haki Abazi ka thënë se Presidenti i vendit Hashim Thaçi është njeri i cili është akuzuar nga shokët e tij për tradhti dhe vrasje politike.

Në edicionin Special në Klan Kosova, ai është shprehur i bindur se Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, kurrë nuk do ta bënte një gjë të tillë për të arritur në pushtet.

“Kur kemi përplasje të koncepteve dhe nëse Thaçi e ka ndonjërën nga këto, atëherë për publikun është me interes që të dëgjohen të gjitha ato që kanë për t’u thënë. Përgjigja e Thaçit se ai e ka mundur Kurtin, ai nuk e ka mundur askënd – ai e ka mundur vetëm veten”.

“Thaçi është njeri që është i akuzuar nga shokët e tij për tradhti dhe vrasje politike. Është njeriu i vetëm që konsideron se është mbi ligjin.

Abazi ka thënë se duhet të merren seriozisht ato se çfarë i thotë djali i Haki Imerit.

“Jam i bindur se Kurti nuk do të përdorë forma të tilla për të ardhur në pushtet – kjo është arsye pse ai ka marrë besimin e qytetarëve. Kemi të bëjmë me dy figura shumë të ndryshme”.

“E kemi parë që 20 vjet që nuk kemi liberalizim të vizave. Mbi 15 herë Thaçi ka uruar për liberalizimin e vizave. Sot Kosova është i vetmi vend i Ballkanit që nuk lëviz lirshëm dhe që ka varfërinë më të madhe në rajon”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


SHBA-ja evakuon një oficer të CIA-s nga Serbia, kjo është arsyeja

SHBA-ja evakuon një oficer të CIA-s nga Serbia, kjo është arsyeja

Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

Bekim Jashari tregon nëse ka marrëveshje me VV’në për zgjedhjet në Skenderaj

LDK e Gjilanit pushton terrenin, përkrahje masive për Lutfi Hazirin nga Baja e Dheu i Bardhë

LDK e Gjilanit pushton terrenin, përkrahje masive për Lutfi Hazirin nga Baja e Dheu i Bardhë

Haradinaj: Besnik Bislimi është njeri me behane, i retardum, ka probleme mendore

Haradinaj: Besnik Bislimi është njeri me behane, i retardum, ka probleme mendore

Anketë: 42.5% e serbëve mendojnë se ende nuk e kanë humbur Kosovën

Anketë: 42.5% e serbëve mendojnë se ende nuk e kanë humbur Kosovën

Haradinaj në Kryeministri i nervozuar: I thashë tregoni hajnit tuaj që kur i fton njerëzit duhet me i pritë

Haradinaj në Kryeministri i nervozuar: I thashë tregoni hajnit tuaj që kur i fton njerëzit duhet me i pritë

​Parashikimi i motit për dy ditën në vijim

​Parashikimi i motit për dy ditën në vijim

Lista Serbe e refuzon propozimin e KFOR-it që të qëndrojë në fuqi masa e reciprocitetit të targave

Lista Serbe e refuzon propozimin e KFOR-it që të qëndrojë në fuqi masa e reciprocitetit të targave

Akademikja greke: 8000 shtëpi kishte Athina në vitin 1831, shumica shqiptare (video)

Akademikja greke: 8000 shtëpi kishte Athina në vitin 1831, shumica shqiptare (video)

Fadil Nura shpalos platformën për fitore në Skenderaj: Vota juaj për mua, votë për vlerat e UÇK-së dhe Skenderaj të zhvilluar (VIDEO)

Fadil Nura shpalos platformën për fitore në Skenderaj: Vota juaj për mua, votë për vlerat e UÇK-së dhe Skenderaj të zhvilluar (VIDEO)

I amerikane thotë se për ta sovraniteti i Kosovës është i pacenueshëm

I amerikane thotë se për ta sovraniteti i Kosovës është i pacenueshëm

Kandidati i AKR-së zotohet t’i përkrah bizneset: Teknologjia është e ardhmja

Kandidati i AKR-së zotohet t’i përkrah bizneset: Teknologjia është e ardhmja

Kurti takohet me Shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga BE, flasin për procesin zgjedhor

Kurti takohet me Shefin e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve nga BE, flasin për procesin zgjedhor

Daut Haradinaj: Kurti e ka përkrahjen time për vendosjen e reciprocitetit

Daut Haradinaj: Kurti e ka përkrahjen time për vendosjen e reciprocitetit

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Me veprime nxitëse, Serbia po tenton ta destabilizojë veriun e vendit

Osmani në takim me ambasadorin gjerman: Me veprime nxitëse, Serbia po tenton ta destabilizojë veriun e vendit

Ursula von der Leyen nesër do të takohet me Osmanin dhe Kurtin

Ursula von der Leyen nesër do të takohet me Osmanin dhe Kurtin