Dardan Molliqaj pas Ajnishahe Halimit, e merr në pyetje edhe Arben Gecajn

E publikuar: 20/03/2015 21:20
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Arben Gecaj, anëtarë i Këshillit të Përgjithshëm të Vetëvendosjes në Tv Rrokum ka theksuar se kjo lëvizje po shkon drejt një socialdemokracie në njërën anë por në anën tjetër është duke shkuar drejt një anarkie në të cilën ai nuk asht i gatshëm të përfshihet.

Ai ka theksuar se kjo organizatë e cila ka 90 mijë votues normal duhet me ndie veten komodë por natyrisht presin edhe punë dinamike në të ardhmen.

Gecaj e ka pranuar se asht marrë në pyetje nga Sekretar i tij Dardan Molliqaj.
E sa i përket VV-s ka theksuar se në të ardhmen kjo Lëvizja duhet të marret më shumë me vetën, duke e ditë synimin e saj politik dhe fokusin e saj strukturor e ideologjik.

Derisa për Shpend Ahmetin në Prishtinë ai ka vlerësuar se ka treguar një lidership pragmatik dhe të suksesshëm duke bërë me dije se fuqia e tij mund të shihet tek në t ardhmen.

Ja biseda e plotë:

 

http://www.dailymotion.com/video/x2k4d71_rrokum-roll-arben-gecaj-vv_tv?start=1