Chisora hakmirret ndaj Pulev pas një meçi të jashtëzakonshëm

E publikuar: 10/07/2022 00:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Share:

Dereck Chisora ka arritur fitore të madhe ndaj Kubrat Pulev sonte.

Në meçin e zhvilluar në o2 Arena në Angli, Chisora triumfoi pas 12 raundeve, duke marrë hakmarrje ndaj Pulev pas gjashtë viteve.

Prej fillimit, Chisora kishte avantazhin, duke e administruar duelin në shumicën e kohës, shkruan Gazeta Express.

Në fund, pas vendimit të ndarë të gjyqtarëve, fitues doli Chisora.

Meçi i parë i zhvilluar në vitin 2016 përfundoi me fitore të Pulev pas 12 raundeve

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!