Çfarë skandali nga faqja zyrtare e La Liga-s, nuk ia vendosin flamurin e Kosovës futbollistit Vedat Muriqi

E publikuar: 31/10/2022 18:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi po kalon në një formë fantastike me skuadrën nga Spanja, Mallorca.

Muriqi ka shënuar gjashtë gola, më shumë se disa yje në këtë kompeticion, përfshi këtu edhe Karim Benzema, shkruan LIG Sport

Faqja e La Liga-s nuk e njeh flamurin e Kosovës – dhe kjo po cilësohet si skandal. Në tabelën e golashënuesve më të mirë mungon flamuri i Kosovës. Në vend se ta vendosin flamurin ‘dardan’ ata kanë shkruar vetëm ‘KS’.

Kjo po cilësohet si skandaloze nga gjithë tifozët e futbollit spanjoll.