Lifestyle
Ja përse duhet konsumuar brokoli
Tiparet e punonjësit ideal në epokën e Inteligjencës Artificiale
​“Për 10 sekonda do të kisha vdekur”, vajza shpëtohet mrekullisht nga zogu i saj
Këto të mira i keni nëse bëni ushtrime në mëngjes
Si e dëmton nxehtësia spermën dhe shkakton infertilitetin mashkullor? Shkencëtarët zbulojnë përgjigjen
Truri i pacientëve me koronavirus plaket 10 vjet para kohe
Ja si duken 60 sekondat e para të jetës së një fëmije
Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale
A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?
A prodhojnë burrat më shumë antitrupa kundër COVID-19 sesa gratë? Studimi i ri zbulon të vërtetën
Shenjat kryesore e faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit te burrat
​Nano grimcat e zbuluara vrasin kancerin pa kimioterapi si një “kalë Troje”
​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat
​Spiritizmi në varreza! Burri u përpoq ‘të rikthejë’ gjyshen e tij të vdekur
​Mjekët gjejnë dy gjilpëra në kokën e një gruaje?!
Si të parandaloni përhapjen e infeksionit në ambiente të mbyllura?
Gruaja e parë në botë që vdes pasi u infektua për herë të dytë me koronavirus
I shijshëm, i dobishëm: 5 arsye për konsumin e ftoit
​Shkencëtarët zbulojnë mutacionet që shkaktojnë dëmtime të rënda nervore
​11 shenja se mund të keni pasur koronavirus pa e ditur as vetë
Cila është lidhja e baktereve në sistemin tretës me gjendjen mendore dhe fizike?
​Kur erdhën njerëzit modernë në Evropë? Hulumtimi i ri tregon një gabim prej disa mijëra vjetësh!
​Vetëm 30 minuta më pak gjumë ndikon keq në shëndetin tuaj
​5 hapa për t’ju ndihmuar të hiqni qafe zakonet e këqija
​Sëmundja që ndryshon nga personi në person dhe prek të gjithë dhe gjithçka
Transplantimi i zemrave të derrave në qeniet njerëzore mund të jetë një realitet më 2021
Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi
Zbulimi më i madh për jetën e mundshme në hapësirë! Ky asteroid bart lëndë organike – video
Të gjithë e dimë që duhet të pini ujë, por në këto raste mund të çojë në diabet!
Filloni të pini jogurt çdo ditë – ju mbron nga një sëmundje e egër dhe malinje
31 filma dhe dokumentarë do të shfaqen në Festivalin Sportiv “Prishtina 2020”
A ju ndodh kjo menjëherë pas urinimit? Mund të sinjalizojë kancerin e prostatës
​Mjekët i thanë se s’do të mund të ecte, sot është trajner i fitnesit
Gjumi i mirë zvogëlon rrezikun nga koronavirusi, thonë shkencëtarët
Jo gjithçka është aq e zezë: 5 gjëra pozitive që mësuam në karantinë
Fakte interesante për njerëzit e lindur në tetor: Ja se çfarë ata kanë një “shqisë të gjashtë”
Mjekët shpjegojnë se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse shfaqet kjo gjendje shëndetësore
Mjekët gjejnë larvat e krimbave brenda trurit të gruas australiane
Jeta pas divorcit: 7 gjëra që duhet t’i kuptoni
Ahmeti: Nga janari synojmë punësimin e 20 artistëve në Teatrin Dodona
Publikohen dokumente sekrete sovjetike për bazën në Hënë: Ja pse programi u anulua përfundimisht
Njerëzit me apnea dhe gërhitje kanë tre herë më shumë gjasa të vdesin nga korona
Pse disa femra i duan partnerët e tyre, por jo edhe seksin
Dy shenja të besueshme për të dalluar koronavirusin nga gripi ose ftohja
Këto 6 pyetje mos ia bëni asnjëherë një personi tjetër
Arkitekti që dëshiron të ndërtojë qytetin me një milionë pemë
Qeveria lejon aktivitetet kulturore, sportive dhe rekreative
Çfarë është në të vërtetë objekti i ri i zbuluar rreth Diellit?
​Ish-majori amerikan pretendon se një alien është vrarë pranë bazës ushtarake të SHBA
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari