Lifestyle
Studimi zbulon se pacientët e infektuar me COVID-19 kanë imunitet për 6 muaj
Këto sëmundje tinëzare janë fatale dhe nuk shfaqin simptoma
A do të dobësojë distanca shoqërore sistemin tim imunitar?
Ky është lloji më i rrallë i personit, a jeni i tillë?
​Sinuset janë të zakonshme në ditët e dimrit, ja si ta trajtoni atë
5 shenja se sistemi juaj imunitar është përkeqësuar
Dënohet me vdekje infermierja që vrau kolegun që e shantazhonte për seks
Mallkon qenin e tij – gjykata e shpall fajtor
Shkencëtarët krijojnë maskën që shkatërron viruset dhe bakteret brenda një ore
Ky ilaç shpëtues është bërë nga helmi i gjarprit
Rruga e sigurt që çon në prishjen e lidhjes së çifteve
Studimi i ri: COVID-19 rrit rrezikun e disa çrregullimeve mendore – cilat janë ato?
Studiuesit në Britaninë e Madhe shqyrtuan të dhënat për vdekjet e njerëzve të identifikuar si me aftësi të kufizuara në të mësuar gjatë pandemisë COVID-19
​Studimi i ri: Plazma e ftohtë shkatërron koronavirusin për vetëm 30 sekonda
Joe Biden ”i çmendur” pas makaronave!
Covidi ‘vret’ pasionin e dëshirën
IKShPK: Deri në 50% e njerëzve të diagnostikuar me COVID-19 kanë qenë me diabet
Një në pesë pacientë me COVID-19 preket nga sëmundje psiqike
Eksperimenti finlandez: Majmunët preferojnë më shumë zhurmën e veturës sesa tingujt nga natyra
Shkencëtarët zbulojnë shtratin e liqenit të lashtë nën akullin e Grenlandës
Simptomat e mungesës së vitaminës B
​Shkencëtarët në Singapor zhvillojnë ‘hundën’ elektronike për nuhatjen e mishit të prishur
Si të mbushni kuletën: Ky është mashtrimi më i mirë për paratë e mëdha
Gjejnë ‘mbeturina’ në garazh dhe pothuajse i hodhën tutje: Në fund, fituan gjysmë milion euro
Gabimet e modës që ju bëjnë të dukeni 5 kg më të trashë
​Rrushi i zi është një kurë e mrekullueshme
Ndjenja e sigurisë së rreme: Keni dalë negativ në testin për COVID-19, por jeni ende i infektuar
Ja përse duhet konsumuar brokoli
Tiparet e punonjësit ideal në epokën e Inteligjencës Artificiale
​“Për 10 sekonda do të kisha vdekur”, vajza shpëtohet mrekullisht nga zogu i saj
Këto të mira i keni nëse bëni ushtrime në mëngjes
Si e dëmton nxehtësia spermën dhe shkakton infertilitetin mashkullor? Shkencëtarët zbulojnë përgjigjen
Truri i pacientëve me koronavirus plaket 10 vjet para kohe
Ja si duken 60 sekondat e para të jetës së një fëmije
Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale
A ndikon papunësia në shëndetin mendor apo shëndeti mendor në papunësi?
A prodhojnë burrat më shumë antitrupa kundër COVID-19 sesa gratë? Studimi i ri zbulon të vërtetën
Shenjat kryesore e faktorët që rrisin rrezikun e kancerit të gjirit te burrat
​Nano grimcat e zbuluara vrasin kancerin pa kimioterapi si një “kalë Troje”
​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat
​Spiritizmi në varreza! Burri u përpoq ‘të rikthejë’ gjyshen e tij të vdekur
​Mjekët gjejnë dy gjilpëra në kokën e një gruaje?!
Si të parandaloni përhapjen e infeksionit në ambiente të mbyllura?
Gruaja e parë në botë që vdes pasi u infektua për herë të dytë me koronavirus
I shijshëm, i dobishëm: 5 arsye për konsumin e ftoit
​Shkencëtarët zbulojnë mutacionet që shkaktojnë dëmtime të rënda nervore
​11 shenja se mund të keni pasur koronavirus pa e ditur as vetë
Cila është lidhja e baktereve në sistemin tretës me gjendjen mendore dhe fizike?
​Kur erdhën njerëzit modernë në Evropë? Hulumtimi i ri tregon një gabim prej disa mijëra vjetësh!
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari